Wpis z mikrobloga

Nieźle wywindowało ceny #noclegi we #wroclaw.
Ibis Budget Wrocław Stadion, 3 noce, 1 dorosły:

2021: 414 zł (03-06.09.2021 r.) - 146 zł / noc (2 dorosłych)
2023: 839 zł (26-29.05.2023 r.) - 280 zł / noc (1 dorosły)

W obu terminach na stadionie był/będzie Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, po to jechałem w 2021 r.

Abstrakcyjna cena za taki pokoik w najniższym standardzie, a i tak jest to najtańszy wariant. Obie wyceny poza sezonem wakacyjnym. Generalnie Ibis Budget miał być... budżetowy. Nocleg średnio kosztował 120 zł za noc, plus 20 zł parking / dzień. To było OK. 840 zł - za tyle można mieć już wynająć normalne mieszkanie ("apartament") blisko rynku na 2 osoby. Prawie tysiąc złotych za łóżko z prysznicem... no ludzie.

#booking
Pobierz red7000 - Nieźle wywindowało ceny #noclegi we #wroclaw.
Ibis Budget Wrocław Stadion,...
źródło: comment_1673430461jjTsOJiEEFRRDtP8QfGlBM.jpg
  • 22
Rozumiem, co nie zmienia faktu, że z w okolicach 120 ziko ze śniadaniem (które i tak jest ubogie) to była jakaś alternatywa, a teraz omijam te hotele z daleka.
@robert-mackowski: @red7000: no nie doczytałem w głównym poście że festival.
Ale też łatwo porównać dwa okresy
Czas covidu, puste hotele.
A dziś przecież hitel dobrze wie co się dzieje na stadionie, nawet po wielkości rezerwacji u siebie podnoszą stawki.
więc dla mnie cena zrozumiała, nie lubię tych hoteli, byłem raz i nigdy więcej w Krakowie. Ale ceny wtedy też były 2017 i 18 rok ok 200.
@Onbezwasa: Różnice nie są takie, żeby podnieść cenę o 200% i płacić 280 zł za noc w tym gównie. Tak jak mówiłem, apartamenty są tańsze. Ideą ibis budget było postawienie 2-piętrowego klocka z niskim standardem, żeby tylko tam spać. 300 zł za noc to jest na slowhop w malowniczych sceneriach.

Mój kumpel prowadzi żeglarski ośrodek wypoczynkowy z restauracją, noclegami, domkami, jachtami itd. i podniósł ceny z 280 zł na 330 zł