Wpis z mikrobloga

Stroną atakującą był ukraiński dziennikarz Jurij Butusow. Po wybuchu wojny cały czas aktywnie pracuje jako dziennikarz niemalże na linii frontu. Chwalił się m.in. że wraz z ukraińskimi żołnierzami dokonał przejęcia jednego z rosyjskich BMP-1.

Tutaj na zdjęciu dosłownie sprzed kilku dni z Sołedaru.
Pobierz waro - Stroną atakującą był ukraiński dziennikarz Jurij Butusow. Po wybuchu wojny cał...
źródło: comment_1673428893IUN0RIT4UHvKsSyQ5KliTr.jpg
Atakowany był Nestor Szufrycz - ukraiński milioner, blisko powiązany z prorosyjskim Janukowyczem.

Krótko po wybuchu wojny został zatrzymany przez ukraińskie siły obrony terytorialnej. Wraz z ochroniarzami stawili im opór przed zatrzymaniem (posiadali 3 karabiny maszynowe ze spiłowanymi numerami).

Został zatrzymany pod zarzutem fotografowania ukraińskich pozycji wojskowych. Przed SBU tłumaczył się, że chciał zrobić tylko zdjęcie pomnikowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety nie wiem co się z nim dalej
Pobierz waro - Atakowany był Nestor Szufrycz - ukraiński milioner, blisko powiązany z prorosy...
źródło: comment_1673429456jNLR6VyovFKgXTvU4KJ0zA.jpg
@waro: Susujew wypowiedzial sie o Butusovie w dość chłodnym tonie.
Link do fejsa

Więc Jurij Butusow. Jest to ukraiński dziennikarz. Jeden z najbardziej znanych w kraju. Jest wieloletnim redaktorem naczelnym portalu CENSOR.net i od lat specjalizuje się na wewnętrznej ukraińskiej polityce i reformach w wojsku. A dokładniej od r. 2014 kiedy wojna zawitała na Ukrainę. Jak wielu z was wie Butusow jest skrajnie krytycznie nastawiony do obecnej ekipy rządzącej Ukrainą. Ale
@ZegnajPrzyjacielu: ehhh... To nie moje. W komentarzu moim był link do fejsa gościa który to napisał, ale wiem że mało kto klika odnośniki więc przekopiowałem ;) niemniej dzięki za wiarę w moje zdolności literackie. Matka tam we mnie nie wierzy tak jak Wy;)