Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
niezły ten #infakt

założyłem na próbę konto w celu samodzielnego prowadzenia księgowości i podstawowych operacji nie mogę przeprowadzić, np. dodanie pojazdu w #leasing - od 3 dni dostaję 404 z nginx. Może niezbyt działa, ale chociaż szeptany marketing mają najlepszy.

Co polecacie z pozostałych rozwiązań typu #ifirma, #wfirma czy #taxeon? Jakieś doświadczenia z którąś z tych aplikacji?

#ksiegowosc #podatki #b2b #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bdc60dbab6bef5c090b36a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 18
@masterix: @awiner: @doeros: @rskk:
zawsze mnie zastanawia jakie wy te "biznesy" prowadzicie, że księgowanie załatwia wam usługa za 150 pln?

normalna obsługa firmy poniżej 1k to w mieście raczej nierealna sprawa...
no chyba, że cały ten biznes to 1 faktura na wyjściu i 3 na wejściu...
@siona: jedna nie, ale z 5-6 miesięcznie. Kilku klientów w tym jeden główny. Biznes prosty, praktycznie bezkosztowy, brak sprzedaży, więc nie ma żadnych remamentów itp. Właściwie cała księgowość ogranicza się do kilku wystawionych faktur.

Nie każdy biznes jest detaliczny, gdzie faktur musi być dużo. Właściwie wszystkie dokumenty z działalności mam w jednej teczce.
@siona: działam w IT, mam z 50 faktur rocznie. To nie jest rocket science, dla mnie to oszczędność czasu + OC w cenie.

normalna obsługa firmy poniżej 1k to w mieście raczej nierealna sprawa...


@siona: To zależy w jakim mieście też. Miałem kiedyś działalność handlową, e-commerce i płaciłem za to 220zł brutto / mies (samo księgowanie bez kadr) za ok 20 faktur miesięcznie + kasa fiskalna. Co prawda to już
@siona: naprawdę uważasz, że jest sens płacić powyżej 1k za wprowadzenie miesięcznie np. 30 faktur przychodowych, 5 kosztowych, rozliczenie amortyzacji samochodu, wyliczenie zusu i zaliczki na podatek?
Miałem kiedyś działalność handlową, e-commerce i płaciłem za to 220zł brutto / mies (samo księgowanie bez kadr) za ok 20 faktur miesięcznie + kasa fiskalna.


@masterix: nie no - ja myślę o skromnej działalności ~1000 dokumentów miesięcznie

Nie każdy biznes jest detaliczny, gdzie faktur musi być dużo.


@awiner: akurat w czystym detalu tych faktur nie ma tyle, tam dominują paragony

naprawdę uważasz, że jest sens płacić powyżej 1k za wprowadzenie
~1000 dokumentów miesięcznie


@siona: Ale jeśli masz na myśli głównie paragony to dla księgowości to wsio ryba. Liczba raportów dobowych jest podobna co przy 1 paragonie dziennie, raport miesięczny jest jeden. Co innego jeśli 50% z tego to faktury, wtedy roboty jest sporo więcej
Też miałem ten dylemat 2 lata temu i osobiscie do dziś kojrzystam z InFakt.

- genialny, bo przejrzysty i intuicyjny interfejs zarówno dla wersji mobilnej jak i webowej
- możliwość integracji z rachunkiem via Banqware (podgląd i prognoza salda, automatyczne odhaczanie faktur)
- mnogość opcji personalizacji księgowania (od wyglądu faktur po formaty, automatyzacje płatności, harmonogramy)
- skanowanie faktur kosztowych telefonem (genialna i wygodna sprawa - jedno zdjęcie i resztą zajmuje się księgowy)
Pobierz cebula12klocuch13 - Też miałem ten dylemat 2 lata temu i osobiscie do dziś kojrzystam...
źródło: ifkt