Wpis z mikrobloga

Dlaczego normiki lubią kupować jakieś drogie samochody? Po co im jakieś błyszczące BMW czy inne mercedesy? Dla mnie to strata kasy, a dodatkowo większa szansa na kradzież samochodu lub jakiejś jego części. Ostatnio tak się zdarzyło mojemu znajomemu.

Żeby nie było, że zazdroszczę, bo mnie akurat stać na takie rzeczy, ale nie widzę w tym sensu.

#przegryw #motoryzacja
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@oskar_oskarewicz: co ma normictwo do tego, takimi BMW na przykład zawsze dobrze się jeździ bo to auta skrojone pod fajne prowadzenie. Tak samo dostaniesz się na miejsce jadąc Matizem, ale odczucia będą inne. Oczywiście lansowanie się to inna kwestia, ale sprowadzanie tego tylko do podbijania sobie ego to ignorancja, jak ktoś ma pasję do motoryzacji to niekoniecznie chce jeździć gównem. Czym jeździsz, z ciekawości? I czy jeździłeś kiedyś czymś trochę lepszym?
@Odczuwam_Dysonans: nie chcę podawać konkretnego modelu ale to 15 letni samochód wart około 15k obecnie. Kiedyś miałem nowy z salonu, ale sprzedałem. Kilka razy jeździłem dobrymi i nowymi audi znajomych. Fajnie się jeździ, ale dla mnie to nie warte kasy. Wolę tę kasę gdzieś zainwestować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@oskar_oskarewicz: yy, OK, nie chcesz to nie pisz, ale nie ma się czego wstydzić :P no to Ty wolisz zainwestować w cośtam i sobie grabić te pieniądze, a kto inny woli jeździć czymś co ma osiągi i fajny wygląd. YOLO. Oczywiście jedno drugiemu nie przeszkadza, wszystko z umiarem. Wiadomo że nie każdego to musi kręcić, ale nie ma w tym nic dziwnego, auto autu nierówne.
Inna sprawa jak ktoś się kredytuje
@oskar_oskarewicz: Prosta sprawa. Nowe auta się nie psują, są ładne i niezużyte. Dodatkowo mają nowe technologie, mocniejsze silniki i lepsze prowadzenie. Dzisiaj fabią możesz jechać 160km/h.

Poza tym jest jeszcze kwestia odliczenia kosztów leasingu i zwyczajne bezpieczeństwo.

Nowa fabia jak wjedzie w twoje bmw to ty wyjdziesz z tego wypadku gorzej.
@oskar_oskarewicz: tak mozna wymieniac kazda rzecz. Po co dom 200m jak w 25m2 tez idzie zyc. Na co telefon za 3k jak ten za 40zl tez dzwoni itd.
Mnie akurat nie stac, wiec jezdze starymi autami, ale mialem okazje kierowac różne auta. Wsiądziesz do w miare zadbanego 20letniego bmw i jadac 140kmh masz cisze w srodku, jak dotykasz czegokolwiek to jest miękkie, nic nie trzeszczy. Przeważnie masz wiekszy silnik, ktory dostarcza
@Tigermass: ja tam będę się takimi rzeczami cieszyć jak będę bogaty. Dla mnie to kwestia priorytetów. Takie hobby nie jest tanie bo kosztuje kilkaset tysięcy złotych. Takie pieniądze mogą odmienić życie, jeśli ma się odrobinę szczęścia i się je dobrze zainwestuje.