Wpis z mikrobloga

Skończyłam chyba hibernować po świętach :) W związku z tym zaczynam serię z moimi szydełkowymi robótkami.

Najbardziej lubię dziergać kordonkami, najlepiej dosyć cienkimi. Koronkowa robota to moja działka ;) ale to chyba dobrze, bo widzę, że na wypoku jest kilka osób dziergających z włóczek, więc będzie równowaga.

90% moich prac to ozdobne rozety, które można wieszać na ścianach i oknach, oraz okrągłe serwetki. Pewnie wiele osób uważa, że to raczej babcina ozdoba i niezbyt modne jest kładzenie ich na stołach i komodach, ale według mnie, jeśli dobierze się ładne kolory i ciekawy wzór, serwetkę dopasuje do otoczenia i zgra się ją z innymi ozdobami to może to wyglądać naprawdę ładnie :)

Mam sporo zdjęć w zapasie i cały czas dłubię nowe rzeczy więc mam nadzieję, że przez jakiś czas uda mi się uniknąć przestojów :)

Na początek praca z gatunku duża, ma metr średnicy. Udziergana kordonkami w trzech odcieniach szarości, zamocowana na metalowej obręczy. Dumnie zawisła na ścianie w mieszkaniu mojej mamy :)

#szydelkowanie #szydelkujzwykopem #rekodzielo #chwalesie #dziergajzwykopem
Pobierz AnaliaOdtylia - Skończyłam chyba hibernować po świętach :) W związku z tym zaczynam s...
źródło: comment_167339828831EhCfQD4N9Ptih4x5m0K3.jpg
  • 25
@PiersiowkaPelnaZiol: Sama serweta w środku nie jest niczym usztywniona, ale jest mocno naprężona na obręczy. Szczerze mówiąc raczej nie dziergam za pieniądze tylko dla własnej przyjemności, więc nie wyceniam swoich prac, ale biorąc pod uwagę że to jest cienka nić i masa roboty to cenę określiłabym w okolicach 300-400 zł i raczej bliżej tej górnej granicy.
@AnaliaOdtylia: Pięknie wygląda () Jak postępować z taką serwetą, kiedy już się trochę przykurzy lub przybrudzi? Zdejmowanie z obręczy pewnie raczej nie wchodzi w grę - jakieś czyszczenie na sucho się tu sprawdzi?
@AnaliaOdtylia: Czy byłabyś w stanie zrobić podobne cudeńko ale w prostokątnej ramie, którą potem można wstawić w oknie, jak to się robi z moskitierami? Taka ozdobna, wyjmowana rama do okna. Taki pomysł mi wpadł do głowy przed chwilą ale nie wiem czy to w ogóle ma sens.
@Apaturia: Bardzo dziękuję <3 O ile obręcz nie jest obrobiona to zdjęcie z niej serwety jeśli dojdzie do jakiegoś mocniejszego zabrudzenia jak najbardziej wchodzi w grę, bo jest zamocowana "na okrętkę", ale trzeba później trochę wprawy i zawziętości żeby na nowo ją przymocować, bo przy mocnym naprężaniu nici pękają, a palce bolą ;). U siebie w domu mam takie rozety naprawdę długo i o dziwo nie szarzeją, nie żółkną i nie
@AnaliaOdtylia: Super są!

I ty to wszystko dziergasz szydełkiem i rączkami?

Już zacząłem myśleć o skonstrupwaniu robota do szydełkowania. Jednak spoźniłem się, już są takie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MMARS: Wiem że są maszyny dziewiarskie które robią "na drutach", nawet pamiętam że taka była kiedyś w domu jak byłam małym dzieckiem, ale wtedy już chyba niesprawna. O maszynach do szydełkowania nic nie wiem :) No tak, szydełkiem i paluszkami ;) włączam serial albo jakiś podcast i godzinki lecą :) Bardzo dziękuję!