Wpis z mikrobloga

@Zwytkly: co te kamery w telefonach musza jeszcze potrafic, zeby nie byly beznadziejne? Budzetowe telefony juz dekade albo i wiecej temu mialy idealne kamery do tego, do czego mialy sluzyc. Wy chcecie blockbustery telefonami krecic czy kamera w iP13 robi zdjecia na poziomie feature phone'ow sprzed ery smartfonow?
@Voltix: nie no spoko, wiem. Ale aparaty w dzisiejszych smartfonach doslownie wszystkie robia dobre zdjecia. Wyzej jest tylko profesjonalny sprzet do fotografii. Wiec jak interpretujesz "beznadziejny"?
@Voltix: okej, ale jesli chcesz cos nagrywac w ruchu, to znaczy, ze masz co nagrywac w ruchu. Zakladam, ze nie chodzi o spacery, bo z tym sobie poradzi przecietny telefon i wzglednie stabilna reka. Jesli masz co nagrywac, to podejrzewam, ze ktos chce to ogladac. Jak chcesz dostarczyc dobrego materialu, ktorego ktos oczekuje, to inwestujesz w sprzet do tego, a nie telefon, ktorego jedna z wielu cech jest opcja nagrywania. Nie
@Returned: stabilna reka xD Czyli nie masz zielonego pojecia o nagrywaniu.

Mozesz nagrywac np. wypad z przyjaciolmi w gory, aby to upamietnic, albo material na yuotube. Wielu tworcow juz sie nie bawi w kupowanie aparatow, tylko kupuje iphone 13 na fakturke i nic wiecj nie potrzebuja.
@Voltix: wiem tyle, ze jakbym mial pojecie o nagrywaniu czegos innego niz np. jakiejs spontanicznej sytuacji czy wyglupow na imprezie, jakbym mial pojecie o nagrywaniu czegos, co pojecia w temacie nagrywania wymaga, to bym raczej inwestowal w sprzet do nagrywania a jie w telefon z funkcja nagrywania
@Zwytkly: Z pewnością nie są. Weź pod uwagę jak rosną oczekiwania ludzi względem aparatu/kamery. Cały czas porównują do najlepszych i chcieliby nie wiadomo jakich skoków jakościowych z generacji na generacje.

Nie oglądałem recenzji 14 ale nie wierze ze wypuściliby jakiegoś babola. Od paru generacji się mówi ze jak nagrywanie to tylko iPhone.

Sporadycznie używam kamery w 13 ale moim zdaniem jest super
@Voltix: Telefon zastępuje aparat co najwyżej u sojowych vlogerów youtuberów. Zdjęcia ze smartfonów wyglądają dobrze na instagramku przeglądane na małym ekranie

@Zwytkly: Popatrz sobie na porównania bezpośrednie zdjęć ip13 pro vs ip14 pro. Nie ma praktycznie żadnych różnic