Wpis z mikrobloga

Jaki kierunek szkolenia wybrać?

Zastanawiam się nad przebranżowieniem (krok po kroku). Obecnie złapałem pracę w korpo, gdzie mam styczność z większymi ilościami danych (SAP + Excel, sortowanie ich, analiza, prezentacja danych). I widzę, że naturalnie do pracy tutaj przyda mi się szkolenie VBA, SQL (dalej może Python) które zamierzam przerobić w najbliższym czasie. Jednak w perspektywie roku chciałbym iść dalej w #programowanie #programista15k tylko jaki kierunek wybrać biorąc pod uwagę dostępność ofert i zarobki? Zastanawiam się między back-end, data analyst albo tester.

Logiczne, abstrakcyjne i przyczynowo-skutkowe myślenie mam i siorka, która od paru lat siedzi w back-endzie i zna mnie dobrze, od dawna mnie namawiała, żebym też spróbował. W którym kierunku iść?
#it #pracait
  • 6
@peoplearestrange: bardziej chodziło mi o opinie ludzi z branży, czy ktoś ma rozeznanie w temacie? Czy nie ma problemów z robotą/przesytu w tej dziedzinie?

@arysto2011: źle to ująłem, lub Ty zrozumiałeś - chodziło mi, że to są większe ilości jak dla mnie do tej pory. Nie, że obiektywnie są to duże ilości. Ale podoba mi się to i zastanawiam się, czy nie iść w to dalej, ale nie chcę wtopić
@Mowi: nie trać czasu na naukę VBA

W którym kierunku iść?

Poczytaj, pooglądaj, niech siostra opowie jak wygląda praca w różnych kierunkach i wybierz to co ci najbardziej pasuje ¯\_(ツ)_/¯

back-end, data analyst albo tester.

#programista15k niekoniecznie zarabia więcej od innych profesji w IT, więc jeśli to cię kusi do back-endu to odpuść.

Data analyst nie ma sensu, kasa jest w IT czyli typowo data engineer / BI / BA. Jeśli