Wpis z mikrobloga

Tak na logikę to USA nie możę pozwolić na przegraną Ukrainy, chociażby z tego powodu, że gdyby przegrała to w ręce Rosji wpałdoby nie tylko natowskie uzbrojenie, ale i również wszelkie tajemnice wojskowe.

#ukraina
  • 13
@cybher2: USA ta wojna jest na reke , im dluzej bedzie trwala tym dluzej zarabiaja na produkcji uzbrojenijenia ,broni itd . W tej wojnie po roku zginelo ok15 tys zolnierzy a dla porownania od alkoholu co roku umiera ok 3 mln ludzi a od nikotyny ok 5 mln ludzi , wojna to biznes
@cybher2: amerykanie wola nie zalatiwac tematu za pomocą NATO, bo to pachnie eskalacją. chcą użyc ukrainy, bo po zdobyciu ukrainy przyjdzie czas na kolejne kraje a tam już jest NATO i bedzie trzeba się otwarcie skonfliktować z ruskimi. Nie ze ktoś sie boi ich czołgów, bo rozprawa byłaby krótka.
@Eftef: Wojna to gówno, a nie biznes. Wojna wręcz #!$%@? biznes. Amerykanie z tych wszystkich deali nawet nie są w stanie sfinansować tego, co już teraz wysłali na Ukrainę xD

A nie mówimy nawet o wsparciu finansowym dla ukraińskiej administracji. Pominę już takie banały jak spadek eksportu do Rosji, czy tam na Ukrainę. Nie wiem skąd się wziął ten januszowy pogląd o jakimś "zarabianiu na wojnie". W XIX wieku może jakieś
@vrNFWrUew3D4Rgz: ok, ciekawe. Pozostaje jednak kwestia sprzętu, który by Ukraina pozostawiła po sobie w wypadku kapitulacji. Z pewnością ruscy mogą wiele podpatrzeć.


@cybher2: Ruscy nie są debilami, oni doskonale wiedzą jak ten sprzęt działa. Poza tym między CSTO i NATO są zawarte różne umowy, i np. Rosjanie do niedawna mieli wgląd w sprzęt porozmieszczany w różnych NATOwskich bazach - i odwrotnie. Nawet były tu zdjęcia ruskiej komisji siedzącej w F-35
Nie wiem skąd się wziął ten januszowy pogląd o jakimś "zarabianiu na wojnie".


@vrNFWrUew3D4Rgz: Pojedyncze osoby mogą zarabiać na wojnie.

WIG20 24 lutego otworzył się z ok. 100 pkt luką, zamknął się tracąc dalsze 150 pkt. Po tym w kilka sesji nastąpiła błyskawiczna odbudowa o ponad 200 pkt.

A co te punkty znaczą? Ano, upraszczając (bardzo: nie da się kupić indeksu, a instrumenty go śledzące mają pewne różnice punktowe wobec niego)
@MisterMiyagi: W jaki niby sposób wygrali, jak ZSRR zajął ich kraj? Przecież taka wygrana, w tej wojnie, to będzie totalna przegrana. Właśnie Ukraina ma nie stracić kraju, ale moim zdaniem sprawa jest przesądzona, Rosja jest za duża i za silna, nikt nic im nie pomoże, 150 milionów ludzi vs 30 milionów na Ukrainie. Nie wiem co Amerykanie musieliby im dać, żeby Ukraińcy byli w stanie zabijać 5 Rosjan, na każdego 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cybher2:

wszelkie tajemnice wojskowe.

Ja wiem że rezuny zawsze nas zdradzą i nie dadzą nic w zamian, ale chyba nie aż w takim stopniu?