Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem dzisiaj Muzeum Narodowe w Krakowie, a dokładniej oddziały w Sukiennicach i Muzeum Czartoryskich. Ogromne kolekcje obrazów, rzeźb i kolekcji oraz słynna „Dama z gronostajem”. Powiem szczerze, że jestem wdzięczny moim rodzicom, że „zmuszali” mnie do chodzenia do muzeów, poznawania kultury i historii, bo patrząc teraz, uwielbiam przychodzić do nich z własnej woli. Moim głównym celem był jednak „Szał uniesień” Władysława Podkowińskiego, ponieważ jest to mój ulubiony obraz, którego nigdy w życiu nie widziałem na żywo (oprócz repliki w Muzeum Secesji w Płocku).

#kultura #sztuka #krakow #przemyslenia #chwalesie
Pobierz Cukrzyk2000 - Odwiedziłem dzisiaj Muzeum Narodowe w Krakowie, a dokładniej oddziały w...
źródło: comment_16733756428D3bm4W2KWT0PbpnpIZyTw.jpg
  • 19
@Cukrzyk2000: Miałem podobnie i dopiero w zeszłym roku udało mi się pierwszy raz odwiedzić Muzeum Czartoryskich i galerię w Sukiennicach. Szedłem z założeniem zobaczenia Damy z Gronostajem i rzeczywiście zrobiła wrażenie, ale to nic przy obrazach realistów polskich, które tak mi się spodobały, że Pani musiała mnie upomnieć bo się zagapiłem i podszedłem za blisko xD
@Cukrzyk2000: buahahaha XD czekaj, czy przypadkiem chcesz mi powiedzieć, że widziałeś obraz w Sukiennicach, o którego istnieniu w Sukiennicach napisałem dla ciebie wcześniej? XD ROTFL ( )
Tu do mnie Tu do mnie
Ruda chwyta mnie dziewczyna swymi dłońmi
I do końskiej grzywy wiąże
Szarpie grzywę rumak rży
Ona co ci jest mój książę
Szepce mi
Do piekła Do piekła Do piekła
Nie mam czasu na przejażdżki wiedźmo wściekła
Nie wiesz ty co cię tam czeka
Mówi sine tocząc łzy
Piekło też jest dla człowieka
Nie strasz nie kuś i odchodząc zabierz sny