Wpis z mikrobloga

Cześć Wielkopolanie, w przyszłym roku przymierzam się do przeprowadzki do #poznan lub okolice. Jakie miejscowości w okół miasta z w miare normalnym dojazdem polecacie lub jakieś dzielnice na obrzeżach. A jakich unikać.
Jak u was z pracą? Na codzień zależy mi tylko na podstawowych sprawach jak supernarket, poczta, przychodnia, lubie spokój i nie lubie patologii a pracy bym szukał na początku jako kierowca/spedycja ostatecznie magazyn.
Narazie wpadł mi w oko Luboń ale to tylko palcem po mapie bo nigdy nie zwiedzałem tych okolic tylko zawsze przejazdem.
Pierwsze miesiące bym chciał coś wynajmować a później kupić mieszkanie za 400-450k.
  • 21
@Lorenzo_Sicario: ale po co Poznań?
Tam można pojechać na studia a po nich wrócić czym prędzej do domu. Bardzo źle wspominam czas studiowania tam ze względu na ludzi, dużo tam oszustów, kłamców, ludzi bez zasad. Jeśli ktoś był normalny to wiadomo że tak jak ja - słoik. Rodzimych poznaniaków unikać jak ognia. Można tam pojechać aby studiować, wyszaleć się ale nie docelowo mieszkać, zakładać rodzinę.
@AbsolwentAGH: Duży rynek pracy, dobrze skomunikowane z resztą kraju bo są krajówki, ekspresówki i autostrada, względnie tanie mieszkania w porównaniu do innych dużych miast, blisko do Niemiec.
To są atuty według mnie a co do ludzi się nie wypowiem bo nie znam nikogo ale tu gdzie mieszkam teraz i się wychowałem też jacyś za fajni to nie są.
@Lorenzo_Sicario: Sam poznan odradzam, praca skupia się w każdym kierunku poza granicami miasta, a tu lepiej mieszkać poza granica s11,s5,a2 i będzie git. Zwracaj uwagę na bliskość kolei, niestety komunikacja słaba i kolej kiedyś uratuje dupe Tobie i dzieciom. Lubon ok, Swarzedz odradzam bo korki nie do przebicia, komorniki w miarę ok, na zachodzie raczej tez fajnie. Gądki itp podobnie.
@Lorenzo_Sicario: Dojazd z jakichkolwiek obrzeży Poznania to masakra,
generalnie na zachodzie unikać Swarzędza, na północy Naramowic i Suchego Lasu, cały kierunek Kórnik i inne miasteczka na S11 to też stanie w korkach, czasem gigantycznych, na wlocie do miasta
Ale to w sumie wszystko zależy gdzie będziesz pracować.
Jak Cię stać to polecam mieszkać w centrum, Jeżyce są super skomunikowane, Łazarz i ogólnie cały Grunwald oraz Wilda w sumie też.
@Lorenzo_Sicario:

jakieś dzielnice na obrzeżach

Na codzień zależy mi tylko na podstawowych sprawach jak supernarket, poczta, przychodnia, lubie spokój i nie lubie patologii

Pierwsze miesiące bym chciał coś wynajmować a później kupić mieszkanie za 400-450k


To zapraszam na Strzeszyn. Formalnie część miasta, w praktyce trochę jak małe osobne miasteczko. Tylko lepiej mieć swoje auto, bo z komunikacją tu chwilowo średnio. Ale jest kolej bezpośrednio na Dworzec Główny. Są dwa supermarkety (+