Wpis z mikrobloga

Mam taką zagwostkę dotyczącą pewnej firmy, która często wystawia ogłoszenie na juniora, od razu na 5 wakatów.

Możliwe jest to, że zatrudniają niedoświadczonych, a potem po okresie próbnym przedłużają tylko tym najlepszym i ciągle iterują ten proces? Trafiliście na taką praktykę?

#programowanie #programista15k
  • 9
@grap32: w pewnym stopniu zawsze tak jest choć w bardzo ograniczonym stopniu. Jak ktoś mocno nie ogarnia to się go oczywiście wywala choć nigdy się nie spotkałem, żeby w planach było takie zatrudnianie falami i odsiewanie w taki sposób jak to opisujesz. Zatrudnienie pracownika (i do tego początkującego) jak potem wszyszkolenie to dużo czasu i pieniędzy i raczej starasz się wyłapać dobry okaz poprzez rozmowę i mocną wstępną selekcją.

Możliwe, że
@grap32: Ja o takiej praktyce (poza stażami) nie słyszałem. Proces rekrutacyjny jest zbyt drogi, żeby się pozbywać pracownika z błahego powodu. Ba, raczej znam przykłady, że nie pozbywano się kogoś kto miał słabe oceny byleby kogoś mieć. Rekordziści nie dostawali podwyżek latami zanim się zwolnili.
@majortomajor:

junior w pierwszym miesiącu (albo kilku miesiącach) jest praktycznie kompletnie nieproduktywny. Więcej czasu będzie musiał poświęcić mid/senior na wdrażanie go niż faktycznie będzie warta jego praca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


hehe, jak sobie przypomne jak to u mnie wygladalo na STAZU:

siadaj @cppguy, bedziesz pisal aplikacje od zera, za miesiac ma byc gotowy prototyp xd udalo sie, ale patologia w #!$%@?, farta mieli ze trafili