Wpis z mikrobloga

Operator AirBaltic (nawet nie wiedziałem że taki istnieje) wybrał właśnie #spacex #starlink na dostawcę internetu dla całej swojej floty Airbusów. Co prawda flota niewielka, ale inni operatorzy szybko powinni pójść w ich ślady ( ͡º ͜ʖ͡º) ciekawe jakie będą ceny i od kiedy uruchomią usługę

https://www.airbaltic.com/en/airbaltic-to-equip-entire-fleet-with-spacex-starlink?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_term=eng&utm_content=inhouse_post&utm_campaign=20230110_starlink&sref=SMM
Pobierz mepps - Operator AirBaltic (nawet nie wiedziałem że taki istnieje) wybrał właśnie #sp...
źródło: comment_1673370468dGQ2mMdtVjRzfzldl6oWmE.jpg
  • 2
@mepps: Niezdrowo mnie bawi, że jak circa rok-półtora temu pisałem na tagu, że linie lotnicze to naturalny klient usługi Starlink to odpowiedzi sprowadzały się głównie do tego, że to technicznie niewykonalne aka kolejna obietnica Muska bez pokrycia. Można też odnotować, że raz pozyskany klient będzie już klientem SpaceX na dekady, ponieważ żadna konkurencja nawet się do SpaceX nie zbliży pod kątem oferowanej przepustowości/pokrycia. Podobno Amazon rozważa wyniesienie własnej mega-konstelacji cześciowo Falconem