Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z #nieruchomosci #deweloperka #inwestycje #pieniadze,

chciałbym się zapytać czemu kawalerki czy nieruchomości, są tak promowane? Co widzę #kubamidel #midel w necie, to słyszę, że ktoś tam zamknął biznes i kupił kawalerek i żyje jak król. Sam prowadzę JDG i myślę że całkiem nieźle sobie radzę (500K przychodu przez ostatnie dwa lata).

I myślałem o zakupie mieszkania pod wynajem, ale to tak średnio się opłaca. Za mieszkanie daje 200k, wynająć je mogę realnie za 1300 zł.
Potrzebuje 153 miesięcy, czyli blisko 13 lat żeby mi się to zwróciło.

Dla przykładu, handluje jakimiś pierdołami z chin przez ecommerce. Kupuję towar za 4000, a po 2-3 miesiącach wyciągam z niego na czysto 20k. Dużo bardziej opłaca mi się władować 200k w biznes, który zwróci mi się dużo szybciej i zapewni cashflow.

Żeby jakoś normalnie się utrzymywać z tych mieszkań, trzeba by było mieć 10-15 mieszkań i to nie na kredyt, tylko za gotówkę żeby cokolwiek na tym jakoś sensownie zarabiać.
Dlatego nie rozumiem skąd ten boom na nieruchomości? I po drugie, myślę że skoro ktoś miał hajsu na 15 mieszkań, czyli około 3mln złotych, to wypłata rzędu 10 koła z tych mieszkań, chyba jest poniżej poziomu na którym żył wcześniej.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bd2ad4bab6bef5c0909805
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: bo jesteśmy niecywilizowanym krajem, gdybyśmy byli w zachodniej cywilizacji fani nieruchomości wrzuciliby $$$ na REIT i mieli wszystko w dupie, a tutaj są na telefon najemców gdy coś się popsuje, są niezdywersyfikowani, jest wysoki próg wejścia/kredyt, relatywnie mała płynność...
przypau: Już tłumaczę, kawalerka jest w kredycie a obok ktoś toczy dalej normalne życie, gdzie ratka jest wysokości około najmu (w zależności od wkładu i okresu).

Robisz kilka takich mieszkań, przykładowo ktoś komu się udało to zrobić 10 lat temu w 2013 roku, to kupił w samym dołku kilka kawalerek na kredyt, teraz te kredyty są śmiesznej wartości, a jednocześnie ktoś dalej tyrał na UoP w korporacji za 10-15k brutto. Kawalerki
Za mieszkanie daje 200k, wynająć je mogę realnie za 1300 zł.

Potrzebuje 153 miesięcy, czyli blisko 13 lat żeby mi się to zwróciło.


@AnonimoweMirkoWyznania: bo całość polega na lewarowaniu się kredytem. Plus oni kupili mieszkania tanio a teraz naganiają ludzi dzięki czemu ich mieszkania zyskują na wartości.
BliskaProgramistka: czlowieku jaki boom? Boom to ten typ mial w 2016 albo jeszcze wczesniej.

Te kawalerki co wynajmuje za 1300 to kupowal po 60k w lodzi... wtedy byl boom.

Teraz to on robi boom na swoje szkolenia XDDDDDDDDDD
Boom sie skonczyl mniej wiecej jak on i jemu podobni zaczeli na yt nagrywac, ze mozna zarobic na nieruchomosciach
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: już tlumaczę:

1) jak jesteś w stanie inwestować w firmę bo przynosi to szybko duży zysk to dalej inwestujesz w firmie a nie w jakieś nieruchomości.

2) nieruchomości są dla starych wyjadaczy którzy zmęczyli się prowadzeniem firmy przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat i srają tym tematem. Midel sprzedał firmę, wielu innych też. Tacy zmęczeni wieloletnią walką z systememt urzędniczym w Polsce chętnie zarobią kilka razy mniej oby tylko zyskać czas