Wpis z mikrobloga

Mirki wczoraj miałem dość ciekawą sytuację na obwodnicy #trojmiasto.

Na wysokości zjazdu na matarnie wpadłem pod "suszarkę". Fakt - przekroczyłem o około 10 więc już się liczyłem z mandatem. Jakież było moje zdziwienie gdy policjant jak gdyby nigdy nic suszył sobie dalej a mnie nawet nie "shaltował". I teraz są dwa pytania :
1. Czy suszarki mają funkcje robienie zdjęć i mogę się spodziewać mandatu ?
2. Czy radiowóz policyjny może stać na powierzchni wyłączonej z ruchu bez sygnałów świetlnych ?

Znalazłem artykuł na ten temat na trójmiasto.pl z 2019 ( https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Czy-policja-moze-suszyc-z-powierzchni-wylaczonej-z-ruchu-n138374.html ) ale prawo jest nowelizowane tak szybko, że nie wiem czy to jeszcze aktualne - czy ktoś mógłby podrzucić jakąś podstawę prawną jak to teraz wygląda ?

Zdjęcie z wczoraj.

Zapraszam do dyskusji. Wołam @Sierzant_Bagieta - może rzuci trochę światła na sprawę.

#prawo #policja #kiciochpyta #gdansk #gdynia #trojmiasto

Pobierz Okatarinabellaczikcziks - Mirki wczoraj miałem dość ciekawą sytuację na obwodnicy #tr...
źródło: comment_1673344389PSd3gEYSkwJpTGMS8SQXaO.jpg
  • 54
@Okatarinabellaczikcziks: oni w takich warunkach mogą suszyć w ogóle? Kiedyś mi się obiło o uszy ze jak jest ciemno i koło barierek nie mogą bo suszarki policji nie maja homologacji na takie warunki. Nie wiem jak z mgłą, ale laser tez może przekłamywać przy mgle.