Wpis z mikrobloga

Mirki wczoraj miałem dość ciekawą sytuację na obwodnicy #trojmiasto.

Na wysokości zjazdu na matarnie wpadłem pod "suszarkę". Fakt - przekroczyłem o około 10 więc już się liczyłem z mandatem. Jakież było moje zdziwienie gdy policjant jak gdyby nigdy nic suszył sobie dalej a mnie nawet nie "shaltował". I teraz są dwa pytania :
1. Czy suszarki mają funkcje robienie zdjęć i mogę się spodziewać mandatu ?
2. Czy radiowóz policyjny może stać na powierzchni wyłączonej z ruchu bez sygnałów świetlnych ?

Znalazłem artykuł na ten temat na trójmiasto.pl z 2019 ( https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Czy-policja-moze-suszyc-z-powierzchni-wylaczonej-z-ruchu-n138374.html ) ale prawo jest nowelizowane tak szybko, że nie wiem czy to jeszcze aktualne - czy ktoś mógłby podrzucić jakąś podstawę prawną jak to teraz wygląda ?

Zdjęcie z wczoraj.

Zapraszam do dyskusji. Wołam @Sierzant_Bagieta - może rzuci trochę światła na sprawę.

#prawo #policja #kiciochpyta #gdansk #gdynia #trojmiasto

Pobierz Okatarinabellaczikcziks - Mirki wczoraj miałem dość ciekawą sytuację na obwodnicy #tr...
źródło: comment_1673344389PSd3gEYSkwJpTGMS8SQXaO.jpg
  • 54
@Okatarinabellaczikcziks: za takie przekroczenia to zatrzymują na drogach z niskim ruchem i liczą że znajdą coś do czego można się przyczepić jak brak świateł nieważna gaśnica etc, na częściej uczęszczanych drogach ignorują bo jest większa szansa że ktoś będzie leciał trochę szybciej niż Ty.

A na powierzchni wyłączonej z ruchu powinni mieć sygnały, ale cóż... Kiedyś dostałem mandat jak stali w takim miejscu bez świateł itp, ale nie miałem kamerki więc
@darkdancerr: no to nie wiedziałem bo jakoś w 2020 jak zaczął się ten #!$%@? covidowy dostalem. Ale nie zmienia to faktu że wcześniej też tak stawali. Zresztą ani to bezpieczne dla nich, ani dla kierowców tak jak i stawanie na końcu pasa rozbiegowego co jest imo totalna glupota, ale znając życie też legalne
@yazir: W przepisach jest zaznaczone, że muszą stać w miejscu, które nie stwarza niebezpieczeństwa. W przytoczonym przypadku przez OPa to według mnie jest to miejsce bezpieczne. Ale na końcu pasa rozbiegowego to na pewno nie xD
@Okatarinabellaczikcziks: człowieku 2 razy w życiu mnie zatrzymali susząc z czego tylko raz dostałem mandat 50zł za +11, jak jedziesz 70 (licznikowe) na 50 to nie zatrzymują bo to według GPS czy pomiaru radarem 65-68km/h w zależności od auta więc mandat 100zł i 2p. Poczekają 3 minutki i będzie ktoś jechał 82 to jest już 6p i 800zł ¯_(ツ)_/¯

Na autostradzie czy ekspresówce jak jedziesz te +10/+20 licznikowe więcej to też
@elemenTH niestety na wiochach suszą. Złapali mnie jak jechałem z górki w terenie zabudowanym i za 70km/h skasowali. Trochę boli bo pierwszy mandat, ale policjant powiedział, że kaczor kazał kasować wszystkich to kasują.
@Okatarinabellaczikcziks to jest ich tradycyjne miejsce i tak mogą tam stać. Jakiś czas temu wprowadzono jakieś tam prawo, że mogą stać gdzie chcą bez włączania świateł itp. Z drugiej strony jak się jedzie to stoją przy Ikea przy dawnym Shellu. Lubię ich tam trochę podenerwować i mijając ich trochę dodaje gazu a wydech robi swoje :)