Wpis z mikrobloga

Mirki wczoraj miałem dość ciekawą sytuację na obwodnicy #trojmiasto.

Na wysokości zjazdu na matarnie wpadłem pod "suszarkę". Fakt - przekroczyłem o około 10 więc już się liczyłem z mandatem. Jakież było moje zdziwienie gdy policjant jak gdyby nigdy nic suszył sobie dalej a mnie nawet nie "shaltował". I teraz są dwa pytania :
1. Czy suszarki mają funkcje robienie zdjęć i mogę się spodziewać mandatu ?
2. Czy radiowóz policyjny może stać na powierzchni wyłączonej z ruchu bez sygnałów świetlnych ?

Znalazłem artykuł na ten temat na trójmiasto.pl z 2019 ( https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Czy-policja-moze-suszyc-z-powierzchni-wylaczonej-z-ruchu-n138374.html ) ale prawo jest nowelizowane tak szybko, że nie wiem czy to jeszcze aktualne - czy ktoś mógłby podrzucić jakąś podstawę prawną jak to teraz wygląda ?

Zdjęcie z wczoraj.

Zapraszam do dyskusji. Wołam @Sierzant_Bagieta - może rzuci trochę światła na sprawę.

#prawo #policja #kiciochpyta #gdansk #gdynia #trojmiasto

Pobierz Okatarinabellaczikcziks - Mirki wczoraj miałem dość ciekawą sytuację na obwodnicy #tr...
źródło: comment_1673344389PSd3gEYSkwJpTGMS8SQXaO.jpg
  • 54
@Okatarinabellaczikcziks: człowieku 2 razy w życiu mnie zatrzymali susząc z czego tylko raz dostałem mandat 50zł za +11, jak jedziesz 70 (licznikowe) na 50 to nie zatrzymują bo to według GPS czy pomiaru radarem 65-68km/h w zależności od auta więc mandat 100zł i 2p. Poczekają 3 minutki i będzie ktoś jechał 82 to jest już 6p i 800zł ¯\_(ツ)_/¯
Na autostradzie czy ekspresówce jak jedziesz te +10/+20 licznikowe więcej to też
@Okatarinabellaczikcziks: biorąc pod uwagę że licznik w aucie przekłamuje o parę kilometrów, to nie chciało im się Ciebie łapać jak miałeś przekroczone o 6km/h. Pare razy już mi się zdarzyła podobna sytuacja, że jechałem 80km/h na ograniczeniu do 70km/h i mnie nie zatrzymali.
z tego co zauważyłem mi przekłamuje o 3 km/h :P


@Okatarinabellaczikcziks: Przekłamuje o jakiś %, bo jest to związane z wyskalowaniem licznika do maksymalnego rozmiaru opony, który jesteś wstanie założyć na koła w samochodzie. Dodatkowo wpływ ma grubość bieżnika itd., jak chcesz wiedzieć ile % licznik Ci zawyża to na tempomacie ustaw sobie 100 km/h i zobacz ile faktycznie jedziesz na GPS w telefonie. Jak zmienisz opony na letnie to sobie
@Okatarinabellaczikcziks: podpowiem analogicznie że jak przejedziesz np w zabudowanym 200km/h a policijant cie nie zatrzymuje to nie ma potrzeby się zatrzymywać... To że akurat nie zdążył machnąć to już inny temat ale tak długo jak masz kamerę i cie ewentualnie dojadą i zatrzymają a ty nie będziesz uciekał to nie powinni Ci dać za nie zatrzymanie się. Teoretycznie (w praktyce wiem, że jak nie machnie i Cie nie dojadą to trzeba
Za wolno jechałeś. Jeśli według licznika miałeś przekroczenie 10 km/h pewno faktycznie było z 5-6 km/h. Nie byłeś opłacalny ;) w tamtym miejscu wlatując z obwodnicy często maja 90+, gdzie ograniczenie jest 60 jak dobrze pamietam.
15-20 - 200zł


@CZechuXX: muszę zacząć ustawiać na 65 tempomat w mieście teraz bo nawet nie wiedziałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale i tak nie łapią a praktycznie codziennie albo do albo na powrocie z robotki stoją i suszą a ja zawsze na 70 zapięty tempomat, ostatnio mnie złapali bo chyba się nudzili, pogadali i puścili dalej.
1. Czy suszarki mają funkcje robienie zdjęć i mogę się spodziewać mandatu ?

2. Czy radiowóz policyjny może stać na powierzchni wyłączonej z ruchu bez sygnałów świetlnych ?


@Okatarinabellaczikcziks: 1. Trucam I i II nagrywa pomiar i robi zdjęcia. Ale skoro cię nie zatrzymali (a mogli) to znaczy, że nie przekroczyłeś ustawionego przez nich progu lub nie dokonali pomiaru twojej prędkości.
2. Tak.
@Okatarinabellaczikcziks: przeważnie jeżdżę +20 od limitu i tylko raz zdarzyło mi się, że mnie zatrzymali. Chciał mi wcisnąć, że jechałem 116 nad ograniczeniu 100, powiedziałem, że się mylą, bo miałem na tempomacie 119, a GPS pokazywał 113. Dali pouczenie i puścili xd