Wpis z mikrobloga

#wykopjointclub #led #diy

Mieszkam w kraju gdzie na własny użytek hodowla jest legalna do 3 roślinek. Zacząłem od wczoraj czytać na temat microgrowingu, czyli do 100W LED, szafa, mały filtr węglowy i timer albo prosta automatyka. Tylko nim więcej czytam i wchodzę w szczegóły tym bardziej przeraża mnie specjalistyczne podejście w każdym z aspektów hodowli : D

https://growdoctorguides.com/dwc/full-spectrum-led-grow-lights/
Pobierz szczesliwa_patelnia - #wykopjointclub #led #diy 

Mieszkam w kraju gdzie na własny ...
źródło: comment_1673340104wRZa13lgGt0S8ZgC4OmL9i.jpg
  • 20
fullspectrm LED. Dobra nazwa marketingowa. Na zdjęciach tylko diody 3000k.
Same paski ciepłe i czerowne kupisz po 15zł za 1m i sam sobei coś mozesz stworzyć za ułamek tej ceny
@szczesliwa_patelnia: temperatura światła jest ściśle powiązana ze spektrum światła z tzw długością fali.
Bardziej mi chodzi o to że wszystkie fancy lampy z super nazwa HIGH GROW, FULLSPETRUM, BEST OF itp składają się ze zwykłych pasków ogólnodostępnych i sam możesz to złożyć za ułamek ceny.

przykładowo mogę ci złożyć "lampe"
1m profil
1m taśmy białej
1m taśmy czerownej
1m taśmy niebieskiej
+ zasilanie
za pewnie +-100zł.
Będziesz miał tam 25W światła
Tylko nim więcej czytam i wchodzę w szczegóły tym bardziej przeraża mnie specjalistyczne podejście w każdym z aspektów hodowli


@szczesliwa_patelnia: żeby uzyskać potężne, napuchnięte i żywiczne topy jakie można dostać od lepszych sprzedawców musisz posiąść ogromną wiedzę teoretyczną oraz nabrać dużo praktyki. z podejściem "szafka, najtańszy ledzik, tajmer i nawóz z castoramy" będziesz mógł liczyć na stosunkowo ubogi plon, no ale każdy pro grower był kiedyś nowicjuszem ( ͡° ͜
@szczesliwa_patelnia: Jak masz mało kasy popatrz używany sprzęt na marketplace, gutree. Jak chcesz nówkę to kup na ebayu Ledy które maja pełne spektrum.
Klony od razu po przesiadce wiesz w jakich czasach trzymać na włączony świetle?
@highsky: Ale patrzyłeś te z linka? W tej cenie z wysyłką do Europy na ebayu nic tańszego nie znalazłem. Wydają się spełniać kryteria, mocy chyba też starczy.

Używany przejrzę, ale przez ostatnie 2-3 lata dobre ledy mocno potaniały w produkcji i szczerze nie spodziewam się znaleźć niczego taniej na miejscu niż u chińczyka.