Wpis z mikrobloga

@Koner1391: sadzisz ze teraz od orkow nie kupuja ? Ja nie wiem jakie bzdury wy piszecie to az w bani mi sie nie mieści. WSJ wczorajs informowal ze import z rosji do krajow ue sie zwiększył, ukraina wprowadza podwyżkę 18% za przepływ orkowego gazu i ropy przez ich terytorium a ty sie zastanawiasz czy Niemcy po wojnie będę handlować z orkami.

Gazprom i rosnieft sa obok wojny ....
@Koner1391: Dlaczego podczas bombardowania infrastruktury krytycznej orki nie bombardowaly habow gazowych na Ukrainie i rurek z ropa ? Bo im sie to nie oplaca podobnie jak ua niszczyc na swoim terytorium jawnie ruska infrastrukturę ktora finansuje orkowa wojnę
@Xolan: Jeżeli Algieria zrealizuje plan zwiększenia produkcji gazu na ten rok z 56 mld m3 (cały 2022 zwiększali) do 100mld m3 jak zakładają, dochodzą mniejsze przyrosty Azerbejdżanu, który podwaja produkcję do UE, Chiny przejdą bardziej na ruski gaz to w 2024 dzięki nowym gazoportom i interkonektom UE może zapewnić sobie 100% zużycia sprzed wojny z poza Rosji. W 2021 UE wzięła około 140 mld m3 gazu z Rosji. Najgorszy dla UE
@printHelloWorld: możesz podać źródło tych rewelacji??
„… Przed inwazją Rosji na Ukrainę dostawy rosyjskiego surowca stanowiły około 40 proc. zużycia gazu w UE, obecnie jest to zaledwie 7,5 proc. - wynika z danych Komisji Europejskiej.

Dostawy Gazpromu spadły z około 350 mln m sześc. dziennie na początku roku do około 70 mln metrów sześc. dziennie obecnie - podaje "Kommersant"...”

https://www.money.pl/gielda/rosyjski-gaz-plynie-do-ue-tankowcami-import-lng-wzrosl-o-50-proc-6823899307014976a.html?amp=1