Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiele osób mnie skrytykuje ale ja szanuje takie osoby jak Elon Musk, Jeff Bezos czy Andrew Tate. Nie dlatego że przekonują mnie ich produkty, usługi czy przemówienia. Takie osoby według mnie wyszły częściowo z matrixa (bo całkowicie się nie da). Zawiodłem się w swoim życiu na wszystkim. Na religii, na kobietach, na korporacjach, na państwie, na innych ludziach. Zawsze gdy myślałem że odnalazłem jakąś wartość i sens w czymś to życie mnie brutalnie weryfikowało. Jestem tylko zwykłym szarakiem który ma pracować grzecznie aż do emerytury (o ile będzie) i wydawać kasę na produkty których nie potrzebuje. Stawać się lepszą wersją siebie po to żeby żadna kobieta nie doceniła. Pracować ciężej po to żeby mój pracodawca miał większy zysk niż ja. Mogę tak wymieniać dalej ale.. TE osoby, im bardziej dają w palnik, im bardziej przeginają i robią co chcą tym bardziej mi imponują. Oszukały system, mają wyrąbane na wszystko i wszystkich. Chcesz kupić twittera? kupujesz. Nie podoba ci się firma obok? Możesz ich wykupić. Rozwalać się Bugatti, tworzyć własną społeczność. Tobie każą ograniczyć mięso i spalanie a oni balują w najlepsze.To jest prawdziwe życie a nie. Nie być ich klientem ale być jak oni, ponad wszystkim i o to w życiu chodzi niezależnie od ustroju, religii, przekonań, polityki, lokalizacji.

#przemyslenia #feels #depresja #samotnosc #przegryw #blackpill #psychologia #filozofia #antykapitalizm #revoltagainsthemodernworld #zycie #tinder #nihilizm #anarchizm #elonmusk #andrewtate

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bc7c7bbab6bef5c0907f27
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Wiele osób mnie skrytykuje ale ja s...
źródło: comment_1673298078uyiRaUOBhHlUOMdATxWiyM.jpg
  • 59
@AnonimoweMirkoWyznania: Cieszę się że nie zawiodłeś się na sobie :) twierdzisz że na wszystkim ale nie napisałeś że na sobie też wiec zakładam że nie.

Uwierz mi, że nie masz czego im zazdrościć. Poziom stresu i odpowiedzialności za rzeczy, za ludzi na takim stanowisku jak Elon jest przeogromny. Nie każdy by to wytrzymał. Lepiej żyć na spokojnie, podróżować sobie itp ale tak jak inni napisali szczęście to nie konsumpcja i kupowanie.
Lepiej żyć na spokojnie, podróżować sobie itp ale tak jak inni napisali szczęście to nie konsumpcja i kupowanie.

Dopiero ten kto to zrozumie, jest prawdziwie szczęśliwy.


@AnonimoweMirkoWyznania: Właśnie to powtarza sobie każdy biedak i dlatego Ci Panowie mają się jak najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie działa w ten sposób, że jak masz dużo pieniędzy to nagle jesteś niemoralny, przestają cię cieszyć małe rzeczy, masz gorsze
@ellenfelek: Myślisz, ze oni są wolni? Są umoczeni w rzeczy o których Ci się nie śniło, muszą prowadzić te biznesy żeby nie stracić swojej pozycji, podejmować każdego dnia ważne decyzje. Poza tym apetyt rośnie w miarę jedzenia i takim ludziom, którzy maja wszystko, jest ciagle mało i szukają coraz to nowych wrażeń. Ich już nie cieszy samochód, związek, podróże, nowym zegarek. Stad bogaci ludzie potrafią ładować się w jakieś dziwne klimaty
@localoca: a byłeś kiedyś na ich miejscu by wiedziec, co mają w głowie? nasłuchali się ludzie bredni, że hajs demoralizuje ludzi. hajs jest tylko zamiennikiem i jest w 100% neutralny, przeznaczenie hajsu jest juz zależne od tego, jaki jest sam człowiek, który wejdzie w jego posiadanie, każdy ma też inne potrzeby. Oczywiście, że muszą ciągle prowadzić dzialałność by mieć to, co mają, i że mają kupe stresów z tym związanych. Ale
OP: @alex-fortune: ale jest mnóstwo rzeczy które chciałbyś zobaczyć, doświadczyć a na które cie po prostu nie stać. Oglądanie pięknych tropikalnych wysp na youtube a bycie samemu tam to jednak jest różnica.
@Kodzirasek: musiałbym się na nowo narodzić w jakimś biednym kraju gdzie ludzie są biedni ale szczęśliwi bez dostępu do internetu i technologii żebym nie miał świadomości że można żyć inaczej. Tylko pytanie czy oni też są szcześliwi
OP: Wszystkiego. Byłaby z tego duża lista ogólnie, wymienie kilka:
-nie martwię się o emeryture
-ogólnie nie żyje jak robak
-spełniam swoje zachcianki, pragnienia, spełniam marzenia
-mogę kupować i próbować wszystkiego co chce i sprawdzać czy mnie to jara
-mogę być w każdym zakątku świata ot tak z dnia na dzień
-czuje niesamowitą wolność, swobodę, bezpieczeństwo (życiowe, finansowe, itd)
-nie podoba mi się polityka firmy z której korzystam? to ją kupuje
OP: @Luigi93: a dlaczego mam mieć do siebie pretensje? do siebie też trochę mam bo jednak mógłbym kilka rzeczy zrobić a odpuszczam bo myślę że nie warto i podjąłem w życiu wiele złe decyzji. Pytanie też na ile mogę mieć pretensje do siebie kiedy JA jako osobna (i każda inna) jest zlepkiem przekonań rodziców, społeczeństwa, filmów, seriali, internetu, znajomych, doświadczeń, doświadczeń innych, itd. Mam mieć do siebie pretensje kiedy wszyscy
@localoca: znam, jeden to chachment i pała która okradła trochę ludzi na niemały hajs i teraz na banicji na innym kontynencie sobie siedzi, nie pozdrawiam
drugi, posiada największą firmę w europie i jedną z największych na świecie w swojej branży. zaczynał podczas zmiany ustrojowej więc wiadomo, ze by dojść tam gdzie jest obecnie, to była grana lewizna, ale lewizna która nie wyrządzała nikomu krzywdy, a ludzie biedni potrafią sobie wj*bać kose
To nie działa w ten sposób, że jak masz dużo pieniędzy to nagle jesteś niemoralny, przestają cię cieszyć małe rzeczy, masz gorsze zdrowie (bo niby stres), nieudane relacje rodzinne.

To wszystko zależy od wielu czynników, zwyczajnie tacy ludzie mają milion razy większe pole manewru jak chcą to mogą sobie siedzieć na chacie i cieszyć się ładnym kwiatkiem na parapecie jak ja dzisiaj - bo niby czemu nie?

Tylko jak im się nagle
qusqui21 - > To nie działa w ten sposób, że jak masz dużo pieniędzy to nagle jesteś n...
ale jest mnóstwo rzeczy które chciałbyś zobaczyć, doświadczyć a na które cie po prostu nie stać. Oglądanie pięknych tropikalnych wysp na youtube a bycie samemu tam to jednak jest różnica.


@AnonimoweMirkoWyznania: zeby oglądać piękne tropikalne wyspy nie musisz być choćby w setnej części tak bogaty. Jasne - kasa się przydaje, dobrze mieć dobrą pracę.. ale powyżej pewnego poziomu radość z kasy spada wykładniczo a w grę wchodzą inne rzeczy. ( ͡