Wpis z mikrobloga

Hej, mam takie pytanko. Kupiłem nowy router #tplink archer C64 z nadzieją, że uda mi się wycisnąć maksymalną prędkość z #wifi . Podłączyłem, sprawdziłem, różnica między wifi (laptop stojący dosłownie obok routera) a kablem wynosi 60mbps. Zastanawiam się, czy można jeszcze mu coś podkręcić w konfiguracji czy to max co osiągnę? Na pudełku niby chwalą się, że prędkośc po 5GHz jest do 867mbps.

#siecikomputerowe
Pobierz fra234 - Hej, mam takie pytanko. Kupiłem nowy router #tplink archer C64 z nadzieją, ż...
źródło: comment_1673287170Tf3kcyO5uQiYra9p8EjrzL.jpg
  • 16
że prędkośc po 5GHz jest do 867mbps


@fra234: to już wyszło więcej niż wszelkie oczekiwniaa. Te 867 to jest na wszystkie urządzenia podpięte pod AP, w obie strony łącznie i do tego z danymi nadmiarowymi korekcji błędów.
Przy wifi nie liczę na więcej niż połowę tego co napisali na opakowaniu.
@rhqq: blok, sporo różnych routerów dookoła

@dktr: u kolegi w mieszkaniu wyciągał nawet 650mbps, bodajże na łączu 800mbps albo 1gbps. Router zamawiałem online więc mogę wymienić na urządzenie które obsługuje 160MHz, polecasz coś?
@fra234: Ale to nie zależy tylko od routera a w 50% też od tego czym się łączysz. Ten sprzęt wykręci max protokołu AC w 80 MHz czyli okolice 600M w zależności od poziomu szumu i tego jaki QAM zaskoczy.
@dktr: spakowałem sprzęt i zamówiłem AX53 który ma 160MHz, zobaczymy ile na tym wyciągnie. Dzięki za podpowiedź, nie orientuję się w tych najnowszych standardach. Mogłem od razu zamówić jakiś router da graczy za 1000PLN, może bym przepłacił dwukrotnie, ale przynajmniej miałby kolorowe światełka które by denerwowały w nocy.
@fra234: Nie rozumiem po co wydawać 1000zł jakby nie można podłączyć komputera kablem za 50zł. To już jest jakas lekka przesada. Jak chcesz mieć 1Gbit/s bezprzewodowo to zainteresuj się sprzętem na 60GHZ. Przecież te router i karty 160MHZ to jest jakieś nieporozumienie bo to ma zasięg do paru metrów. A potem tylko zżerają pasmo i zakłócają inne sieci. To że karta obsługuje 160MHZ i router też obsługuje 160MHZ wcale nie oznacza,