Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki.
Mam pytanie i potrzebuję porady. Piszę z anonimowych bo sprawa jest delikatna.
Mianowicie sytuacja wyglądała tak, że mój dziadek zaciągnął kredyt w banku i dał część tych pieniędzy mojemu partnerowi. Kupiliśmy za to kilka rzeczy i życie potoczyło się tak, że ja spłacałam raty zgodnie z harmonogramem(nie będąc nigdzie na żadnych dokumentach) bo tak było dogadane na gębę.
Około roku temu rozstałam się z partnerem a kredyt został. Teraz mój dziadek wymaga ode mnie, żebym dalej to spłacała.
Niestety nie mam dobrych relacji z dziadkiem, została tylko ta w oparciu o te pieniądze.
Czy w związku z tym, że to spłacałam i naglę przestanę to mój dziadek może mnie wobec mnie wyciągnąć jakieś konsekwencje prawne? Czy jestem w tym przypadku jakoś obciążona obowiązkiem spłaty tego zobowiązania? Proszę Was o pomoc bo jak widać z rodziną wychodzi się tylko dobrze na zdjęciach.
#kredyt #dlugi #prawo #pomocy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bc0965bab6bef5c090686b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: Czemu dziadek dał pieniądze Twojemu partnerowi? Skoro rzeczy były za pieniądze od dziadka, to wziął je Twój partner? Rozumiem oburzenie wyżej, natomiast z drugiej strony brzmi to trochę tak, jakby pieniądze trafiły do partnera, rzeczy zabrał ze sobą i stąd brak chęci do spłacania, ale może wyprowadzisz mnie z błędu.