Wpis z mikrobloga

Dlaczego ten cały "audytor" za każdym razem powtarza, że nie ma podstawy do legitymowania a w 99% przypadkach i tak się legitymuje xDD nie lepiej byłoby odmawiać legitymowania za każdym razem i nakręcić jakąś większą aferę w mediach, że policja bezpodstawnie zawija ludzi na komisariat? Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy dlaczego audytor prawie zawsze się legitymuje, to obawa przed uszkodzeniem ciała na komisariacie( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°). Takie robienie filmów w którym większość jest powtarzalna według mnie nie ma zupełnie sensu, od momentu powstania kanału raz doszło do sytuacji, że audytor został skuty i przewieziony do komisariatu. Oglądałem wszystkie odcinki i powoli zaczynam wątpić w sens tego kanału jak za każdym razem policja dostaje to czego chce, czyli dane nagrywającego.
#audytobywatelski @audyt-obywatelski #polska #policja
  • 37
@KrasnalzEg: Czyli jak stoisz na ulicy, na przystanku podjeżdża radiowóz, wysiada z niego dwóch policjantów i bez żadnej przyczyny ani podejrzenia żądają od ciebie dokumentu tożsamości, to jest to normalne? A jak powiesz, że nic nie zrobiłeś i nie podasz im danych to zawiną cię na komisariat i wtedy też jest wszystko okej? Nie wiem w jakiej bajce żyjesz.
@mejjt: zawsze jest coś takiego jak podejrzane zachowanie :) w ustawie o Policji jest. Ja nie mam problemu żeby nawet bagiet majstry codziennie brali dokument. Nie mam nic do ukrycia więc takie legitymowanie u mnie zajmuje 3minuty max i po krzyku
@mejjt: jest jeden problem. Nazywa się on "twoje liczenie". Policz to jeszcze raz. W ostatnich czterech miesiącach przynajmniej czterokrotnie odmówiłem legitymowania policji, niejednokrotnie także ŻW i AW. Nie wiem, co wg ciebie byłoby lepiej, ale wg mnie nie byłoby lepiej odmawiać za każdym razem, bo wtedy nie sprawdziłbym tego, co chcę sprawdzać i mówiłem o tym wielokrotnie w materiałach, np. w q&a, ale najwyraźniej przegapiłeś. Nie sprawdzę, czy policja informuje obywatela
@mejjt: Ehhh podstawa legitymowani musi być prawna i faktyczna. Prawna to 15 ustawy o policji, faktyczna czy dokonuje wykroczenia przestępstwa itd. może tez usiłować je popełnić, jeśli nagrywa jednostki wojskowe, obiekty strategiczne itd to popełnia wykroczenie tylko te dzbany nie potrafią wygooglować art jaki to jest i audytor z nich bekę kręci, druga sprawa jak nagrywa te fabryki tereny prywatne to może sobie nagrywać i wywalone nie ma zakazu na to
@Smacznej_Kawusi: wiesz jak to śmiesznie brzmi, gdy piszesz o tych, co to nie potrafią wygooglować artykułu i nazywasz ich dzbanami, a następnie robisz dokładnie to samo? ;-) Zdradzę ci "sekret", o którym dyscyplinarnie przekonali się twierdzący, jak ty. Nie istnieje ani artykuł, ani ustawa, ani rozporządzenie zakazującej fotografowania obiektów, o których wspominasz. To dlatego karane są osoby przed kamerą, a nie człowiek za nią. O tych karach też jest na kanale.
@audyt-obywatelski: i dziękuję za naprostowanie i poprawkę, aktualnie nie jestem na bieżąco z przepisami bo nie jest mi na tę chwilę to potrzebne ale miło, że odpisałeś i poprawiłeś mnie i merytorycznie odpowiedziałeś. A jeśli chodzi o dzbanów to chodzi mi o Policjantów, którzy są opryskliwi i troszkę przeginają i cwaniakują. Nie wszyscy są tacy.
zawsze jest coś takiego jak podejrzane zachowanie


@KrasnalzEg: Dosyć powszechnie panuje taki przesąd, że podejrzane zachowanie to uzasadniony powód do legitymowania, a to nieprawda. Tylko takie zachowanie, które prowadzi do podejrzenia o konkretne przestępstwo lub wykroczenie jest uzasadnioną przyczyną legitymowania. Policjant musi być w stanie wyartykułować czyn zabroniony, o który cię podejrzewa. Oczywiście istnieją też inne przyczyny np. bycie poszukiwanym, zaginionym lub świadkiem.
Nie mam nic do ukrycia więc takie legitymowanie u mnie zajmuje 3minuty max i po krzyku


@KrasnalzEg: Właśnie przez takie osoby jak ty giną ludzie. Pozwól, że wyjaśnię. Wolność traci się małymi kroczkami i przez zaniedbanie, a za jej odzyskanie płaci się krwią (np. w czasie rewolucji). Wolności trzeba bronić nawet w czasie pokoju i musi to robić każde pokolenie, ponieważ każdy rząd, to nieuniknione, dąży do ograniczenia wolności. Amerykanie to