Wpis z mikrobloga

@kanarex: lambda 0,022, czyli o 1/3 lepiej niż wełna 0,036, czyli 14cm = 22cm wełny, według mnie za mało. Może nasyp celulozy w pustki po wełnie? Jakie tam masz wymiary?
Blacha i wełna mają po 30 lat, cieknie na płytę gk, chcę wymienić blachę z izolacją i uzupełnić zniszczone wodą płyty gk. Chodzi mi o to że nie mogę niczym zasypac, tam nie ma nawet membran
@kanarex: celuloza w teorii nie potrzebuje membran, nie zmienia swoich parametrów pod wpływem wilgoci, oraz magazynuje (oddaje) wilgoć. Styropian jest praktycznie odporny na wilgoć i zmiana parametrów jest znikoma. Tak samo piana pur - możesz natrysnąć z góry bez paroizolacji.
@kanarex: thermano jest zajebisty, mam i polecam (akurat 10cm ale dokładam 15 cm wełny skalnej bo o ile thermano świetnie izoluje cieplnie, tak akustycznie jest delikatnie mówiąc do bani ;))
Jakiś czas temu mieliśmy tez inny wątek na jego temat, mogę poszukać jak chcesz.
@ahaw: a jaka ma lambde przy tej samej grubości co PIR? Nie myślałem nad takim rozwiązaniem dlatego pytam. Moze tez kwestia pokrycia folia aluminiowa dwustronnie daje dodatkowe korzyści a EPS ich nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fudgehog: pir książkowo około 30% lepsza lambda, ale to książkowo a kosztuje drugie tyle.
Folia może dawać paroizolacyjnosc, ale to wydaje mi się że to jakis śladowe polepszenie parametrów bo styro dobrze izoluje, a w szpary można dać pianę zamkniętokomorkowa