Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na wymianę opon i chętnie poznam Wasze propozycje, co będzie najlepszym wyborem.
- Yamaha XT 660 X (160/60 r17 tył, 120/70 r17 przód)
- jazda 50% po asfalcie, 50% szuter, polne drogi (nie planuję kopania w błocie ani piachu)
- vmax na asfalcie 130-140 km/h, szybciej nie ma sensu na tym moto
- dobrze, gdyby wytrzymały więcej niż 2 sezony (10k km)
obecnie mam Metzellery Roadtec 01 i o ile na asfalcie są ok, to na szutrze momentalnie się wycierają.
#motocykle
  • 12
jazda 50% po asfalcie, 50% szuter, polne drogi (nie planuję kopania w błocie ani piachu)


@erdetmxt: pokaż jakie są dostępne, mamy ci szukać po rozmiarze?, ale po szutrze i polnej drodze bez piachu i błota to wiesz że przejedziesz absolutnie na wszystkim?
@bocznica: liczę na opinie ludzi, którzy stali przed podobnym wyborem i mogą powiedzieć coś o oponach, które użytkują. Wybór na rynku jest ogromny i to chyba bez sensu wrzucać tutaj wszystkie możliwe modele? Wiem, że pojadę nawet na slickach, ale potrzebuję opon o większej żywotności na szutrze. Strony z opiniami i testami znam.
@erdetmxt: to napisz że ktoś ma za ciebie dokonać wyboru. Pomógłbym, bo zjeździłem masę takich opon, ale nie będę studiował ofert sklepów z poszukiwaniu rozmiaru. Wymień kilka o których myślisz, będzie łatwiej.
@bocznica: ale gdzie ja napisałem, że ktoś ma za mnie wybrać? proszę o poradę i opinię, a nie o to, żeby mnie ktoś wyręczał w wyborze xD
na ten moment mam te na oku
- Continental TKC 70
- Continental Trail Attack 3
- Pirelli Scorpion Trail
- Dunlop Trailmax
@erdetmxt: TKC 70 świetna opona na asfalt i szuterek. Żywotna, jak ktoś potrafi to i da radę nawet na incydentalnych piaskach na niej. Jeździłem na niej po kupnie motocykla, zanim zamieniłem na lepsze. Dawała radę w trudniejszych warunkach niż się po niej spodziewałem. Reszta to raczej asfaltowy szrot, chyba że chodziło o Trailmax Mission to może i dobrze wygląda. Ale TKC 70 spełnia twoje wymagania w 100%, znam i mogę polecić.