Wpis z mikrobloga

@Ranger: jeszcze policz, czy ci sie oplacalo w ogole dostac fakture, ktora cie przeniosla ponad prog. Jak nieduzo przekroczyles, to kwota doplaty moze przekroczyc kwote ponad limit i by ci sie bardziej oplacalo wystawic nizsza fakture xD
@baal80: @mtosny: no właśnie ja mam chyba #!$%@?ą księgową, bo w zeszłym roku nie powiedziała mi, że grudzień rozliczam do końca lutego razem z rocznym, a teraz mi dodała tylko wyliczenie ZUSu za grudzień, bez żadnego info o reszcie roku... (liczyłem to i nie opłacało mi się brać wolnego w grudniu, bo musiałbym pracować tylko 4 dni...)

#edit:
Sprawdziłem, w tym roku też mi wysłała, że mam zapłacić składki
Sprawdziłem, w tym roku też mi wysłała, że mam zapłacić składki do 20 stycznia...


@Ranger: A nie trzeba? Wydawało mi się, że trzeba, a rozliczenie roku 2022 będzie w kwietniowej deklaracji.
@kemek:

Podatnicy zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych – składają PIT-28 za 2022 rok do 2 maja 2023 roku. Termin na złożenie PIT-28 został w 2023 r. wydłużony w stosunu do terminu z lat wcześniejszych (obowiązywał termin do końca lutego roku następującego po rozliczanym roku podatkowym). 

Niemniej jednak podatek ryczałtowy za grudzień oraz ostatni kwartał należy zapłacić nie później niż 28 lutego 2023 r. nawet, gdy deklaracja nie musi być jeszcze złożona.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ranger:

Warto także wyjaśnić, że w związku z przekroczeniem wskazanych limitów przychodu konieczne będzie zapłacenie wyrównania za poprzednie miesiące według stawki obowiązującej za ostatni miesiąc w roku. Na dokonanie dopłaty mamy miesiąc od upływu terminu złożenia zeznania rocznego za rok ubiegły, czyli do 31 maja (należy zwrócić uwagę, że wydłużony został okres na złożenie zeznania rocznego pit-28 do 30 kwietnia).