Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PozdroPocwicz: Nie znam lovelace a dopiero zaczynam rozkminiać smarthome bawiąc się Arduino i stacją pogodową. Twój setup to jakiś zwyczajny tablet do obsługi? Fajnie to wygląda ale taki ekran cały czas jest dostępny czy też wybudza się zbliżeniowo? Od tyłu dałeś taśmę dwustronną?
@roonie11lord: tablet jest przyklejony taśmą dwustronną 3M VHB. Ma odpalonego firefoxa w trybie kiosk i wyświetla dedykowany pod sypialnię dashboard home assistanta.
Zwykły nie jest, bo poza sposobem na kontrolę urządzeń bez wstawania z łóżka służy też jako bramka BLE. Tzn. tablet ma windowsa i zainstalowany na nim virtualbox, w virtualboxie debian.
Ekran wybudza się tylko przy spełnieniu warunków (np. to ja jestem w mieszkaniu, nie włamywacz) i robi to przy
@To_ja_moze_pozamiatam: klikając "add dashboard" w ustawieniach HA ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma to związku ze scenami. Board możesz ustawić jako "admin only" albo ogólny, wtedy wszyscy mogą go otworzyć. Na końcu ustawiasz na danym urządzeniu (np. tablet w kuchni) dashboard pod kuchnię jako domyślny na tym urządzeniu. Ustawia się to w ustawieniach użytkownika HA. Ja mam do tabletów dedykowanego usera nieuprawnionego (o nazwie user), nieuprawniony w