Wpis z mikrobloga

@ZACIENTY_CAPSLOCK: rozumiem, że moje pytanie może się wydawac głupie, ale zadałam je szczerze z niemal dziecięcą niewinnością.

Rzadko zdarza się by dorośli oglądali i byli fanami bajek Disneya, a według moich obserwacji anime wydaje się dla każdego. Czy to przez to, że nie porusza tylko prostych tematów?
@iamNadia: Niektóre są ciekawe, jeśli trafisz na takie w twoim guście, ja zacząłem od Death Note bo mi się przewijał ten notatnik śmierci na yt w różnych filmikach i potem się dowiedziałem o anime i że ten notatnik jest z anime Death Note, no to zobaczyłem co to i mnie zaciekawiło, ciekawa historia i bohater, potem poszedłem sprawdzać inne animce i po prostu się dobrze bawiłem, jak gdybym oglądał po prostu
@iamNadia: Nie oglądałem tego serialu, ale jeśli chodzi o tematykę przetrwania to myślę, że możesz zerknąć na Danganronpe, albo może i nawet The Promised Neverland (choć 2 sezon to była porażka, 1 jest bardzo ciekawy) to taki horror gdzie jest motyw przetrwania.
w czy znasz może anime, które ma podobną tematykę, co w squid game?


@iamNadia: Oprócz wspomnianej tu Danganronpy (od anime dużo lepszy jest oryginał, czyli gra) to zdecydowanie polecam Kaijiego (Kaiji: Ultimate Survivor).
@iamNadia: Swiezosc w tematyce. Seriale i filmy normalne rzadko sa w stanie zaskoczyc mnie tematyka, a w anime czesto wydaja jakies absurdalne wrecz pomysly: odrodzony jako miecz, odrodzony jako farmer w innym swiecie(pomijam juz czy te serie sa dobre bo zapewne nie)
Popularne ostatnio Bocchi the rock gdzie fabula nie jest jakas ultra wybitna dzieki roznym zabiegom w animacji wywindowala ta serie do jednej najlepszych w 2022 roku sadzac po ocenach