Wpis z mikrobloga

Mirki, który monitor wybrać bo już nie wiem. Mam do wyboru Xiaomi MI 2K oraz LG 27GL83A-B. Oba te monitory mają dobre recenzje i każdy się nimi zachwyca. LG to ten niby tańszy model z Nano IPS ale z recenzji na rtings wychodzi, że różnicy niemal w ogóle nie ma. Co brać?
#pcmasterrace #komputery #monitory
  • 11
@amperrowwer:

27GL83A to nie jest nano IPS w dosłownym znaczeniu (Upraszczając) nawet, jeśli LG gdzieś tak z początku pisało (Ogólnie było z tym zamieszanie), to zwykły panel zewnętrznej firmy na standardowym pokryciu sRGB, a nie tak jak nano IPSy w monitorach pokroju GN850 o pokryciu powyżej 90% DCI-P3

27GL83A również nie ma aktualnie sensu kupować, to jest monitor sprzed ponad 2 lat i aktualnie nie ma on żadnego sensu, gdyż nawet
@Tomaszwro: Ten GN800 co podałeś musiał mi gdzieś umknąć, bo widziałem też podobnie brzmiący inny model LG, którego raczej wszyscy odradzali.
Xiaomi są dostępne teraz za około 1300zł. O wersjach tego monitora to nie słyszałem szczerze powiedziawszy. 2100 na pewno bym nie zapłacił bo ostatnio były za 1000zł na promocjach.
A ten GP850 no kusi ale ma tak wielką tą podstawę, że nieco przesada. Chodzi mi o jej głębokość.
@amperrowwer: Teraz za 50zł jesteś w stanie dostać przepiękne i idealne proste ramiona do monitorów. Podstawa to ostatnio na co powinieneś patrzeć, bierz dobry obraz, podstawę zmienisz za 50zł, jak weźmiesz monitor przez to, że ma dobrą podstawę to za chwilę zamiast 50zł będziesz wydawał 2000zł, aby zmienić obraz <3 Jak masz budżet na GP850 to bierz GP850 i nie zastanawiaj się nad czymkolwiek innym, to sprzęt na lata, właśnie widzę
O jakim dokładnie Xiaomi mówisz i w jakiej cenie go znalazłeś? Jak mówisz o modelu 27EU to o nim zapomnij, sprzęt całkowicie niewarty swojej aktualnej kwoty (2199zł na xkomie teraz).


@Tomaszwro: No chyba, jak ostatnio była fala przecen po 899 zł w różnych sklepach. A teraz można z drugiej ręki na olx wziąć za 1000 zł.