Wpis z mikrobloga

Może kogoś zainteresuje temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oświetlenie 4x24W :
- Giesemann Super Purple
- Sylvania Grolux
- Osram Red
- Osram 827

Nawożenie Vimi All in Red - zgodnie z rozpiską na opakowaniu.
Co2 z butli, 24/7 - indykator żółto/zielony. Na początku reaktor na wąż, później PatMini jako rozpylacz, aktualnie dyfuzor z spiekiem ceramicznym - nie widzę zmian w żadnym z sposobów podawania. Jeśli ktoś się waha nad bimbrownią to nie ma sensu. Lepiej kupić butlę i mieć spokój.

Sadzonki z różnych miejsc, od gotowych gałązek po koszyki z Holandii.

Podmianki 20-30% co tydzień ( czemu raz 20 raz 30? Zależność od tego ile RO nazbieram ).
Przewodność wody poniżej 500uS, kiedy jest skok powyżej 500uS robię podmianę aby być w granicach 400-450. GH wody 6-8 w zależności jaka przewodność.

Podłoże aktywne około 40/60 z żwirkiem z allegro + suplementacja root capsami.
Z życia pływającego kilka neonów, tetry czerwone i niezniszczalny guramin który przeżył już kilka przenosin.

Co tydzień delikatnie przycinam, co dwa tygodnie ostre cięcie bo badyle wychodzą z baniaka.

Kosztów nie liczę - traktuję to mocno jako hobby. Myślę, że koszt samych roślin to lekką ręką około 500zł.

Lista roślin :
- Blyxa Japonica
- Pogostemon Octopus
- Rotala Orange
- Pogostemon Stellatus Broad Leaf
- Egeria Canadensis
- Ludwigia Mini Super Red
- Alternanthera reineckii Rosanervig
- Ludwigia Repens Red
- Bacopa Monnieri
- Hottonia Inflata
- Bacopa Australis
- Limnophila Sessiliflora
- Myriophyllum Guyana
- Alternanthera Cardinalis
- Alternanthera Sessilis Rubra
- Limnophila Aromatica
- Lobelia Cardinalis

Chyba niczego nie pominąłem ( tak sobie myślę #!$%@? gdzie ja to upchałem ), pisałem nazwy z głowy więc bardzo przepraszam za ewentualne błędy. Z chęcią pomogę w wystartowaniu akwarium, ewentualnymi problemami.

A i jeszcze jedno, drodzy akwaryści, duuuużo cierpliwości, kombinowania, próbowania. Może nie jest to akwarium TOP3 ale do sukcesu potrzebowałem dwóch lat, wtopionej kasy, czytania na grupach i dopiero doszedłem do tego co mam.

Jak kogoś irytują moje wpisy, z chęcią rozsiądę się na czarnej liście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#akwarium #akwarystyka #hobby
Pobierz 5MinutWolnosci - Może kogoś zainteresuje temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oświetlenie 4x24W :
- ...
źródło: comment_1673201153ONIx5yMGONdXCryLC8DyZP.jpg
  • 3