Wpis z mikrobloga

No dobra, pomijając to jaki ten program jest dobry i świetny, jakie grube miliony można z niego wyciągnąć, dlaczego ktoś decyduję za mnie i odgórnie jestem tam zapisany? Wtf ?
Dlaczego cyklicznie każdy jest wciągany do tego programu, mnie to np. zniechęca jak mam coś narzucone i chyba nic dziwnego w tym że jako Polak żyjący w Polsce, gdzie na każdym kroku wszyscy tylko czekają na okazję żeby cię wydymać, mam co do tego swoje obawy.
Tak wiem, jestem ignorantem, bo przecież mogę wypłacić sobie co miesiąc i być na plusie te parę złotych. Ale dlaczego ktoś nie może zrozumieć tego, że mam to w dupie i nie chcę brać udziału w tej farsie dla tych kilkudziesięciu złotych? Będę chciał to się zapisze, a tak to trzeba się co jakiś czas wypisywać z tego gówna.
#ppk #oszczedzanie #pracbaza #bekazpisu
  • 9
@Wraczek: czego nie możesz zrozumieć że będziesz brał udział w tej farsie bo są artyści co nie potrafią dbać o swoją przyszłość, albo są tak ujowi, że po szkole nikt ich nie chce i trzeba się na nich zrzucac. W końcu pis to opiekuńczy rząd.

Ktoś zapomni się wypisać. Wystarczy jedna osoba w firmie i cała z tego co wiem laduje w ppk. To mówiła mi kiedyś księgowa - nie werydikowalem
@Gozd: Ktoś przekalkulował to, że budżet wyjdzie na plusie, nawet uwzględniając tych którzy comiesięcznie wypłacają, spora masa osób pewnie nawet nie wie że coś takiego istnieje i że regularnie pracodawca coś im tam wpłaca. Później nocne głosowanie i cyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wraczek: Hehe wlasnie dzisiaj byla dluzsza dyskusja na ten temat. Mam tak samo jak Ty. JW sie pozbylem, koledy sie pozbylem, nawet fotowoltaniki sie pozbylem. Ale kapitan panstwo bezie sie caly czas uprzykrzal. Wypisz wymaluj jak sprzedawcy garnkow czy kolder. Wszystkie superinteresy maja ten sam schemat.

Ale do szczegolow:
Wyszlo ze jak zarabiasz 5k i bedziesz odkladal 100 (i 100 Twoj pracodawca) to jak bedziesz wyplacal co miesiac to jestes jakies
@gorzki99: Nie rozumiem argumentacji. Jaka jest Twoja teza?
Da się otrzymać to samo z podwyżką zamiast ppk? Pomijając już kwestie czy to możliwe - za czym to argument? To można pójść do szefa i się z nim tak dogadać? Jeśli tak to bez ppk nie można było? Czyli jednak chyba dobrze, że jest ppk, bo dzięki temu można "łatwo" uzyskać podwyżkę?
Nie warto wypłacać z ppk? Tak, z tym się zgadzam
niestety, CEO johnexu nie był skłonny do ugięcia się w negocjacjach płacowych po wysunięcia tego argumentu :-(


@NieRozumiemIronii: i wiedział co robi. Co gdybyś nagrywał. Kary za zniechęcanie do ppk są srogie. Jak ktoś kombinuje, że dostanie podwyżkę za wypisanie z ppk, to zakazana praktyka. Jak Janusz trafi na złośliwego pracownika, to zamiast oszczędzić stówkę pensji, dostanie bolesne grzywny https://bezprawnik.pl/kary-za-zniechecanie-do-ppk/