Wpis z mikrobloga

Mam pytanie - jak bardzo dziadkowie pomagają wam w opiece nad dzieckiem?
U mnie jest tak, że od czasu do czasu (czyli średnio raz na tydzień) coś nam ugotują do jedzenia dzięki czemu nie musimy robić obiadu. I to byłoby na tyle. Odwiedzają żonę jak ja jestem w pracy raz w tygodniu, ale to wygląda tak, że wypiją kawę/herbatę, posiedzą półtorej godziny, poplotkują i to by było na tyle (z dzieckiem/domem nic nie pomogą).
I w sumie nie wiem jak do tego podejść, bo nie mam punktu odniesienia jak jest u innych.
Jako odniesienie dodam tylko, że bardzo nam suszyli głowę że nie mamy jeszcze dziecka (było naprawdę sporo cyrków na ten temat), a jak już dziecko się pojawiło to zainteresowanie z ich strony jest dość nikłe. Mieszkamy w tym samym mieście, dziadkowie są na emeryturze.
#dziecko #dzieci
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Klimbert: To spisek. Najpierw namawiają na ślub, a potem na dzieci, żeby każdy był tak samo uwalony w gówniane sprawy jak i ich wkręcili lata temu ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Się ciesz, że w ogóle czasem coś pomogą. Często rodzice czy dziadkowie są setki kilometrów dalej i pomocy nie ma z ich żadnej, opiekunki drogie, a znajomi są coraz bardziej
@Klimbert: W ogóle, bo jestem na imigracji.
Mama pracuje duzo, więc nawet jak jestem w polsce, to nie ma czasu.
A dziadkowie od strony niebieskiego są w innej cześci kraju.
@Klimbert: mam trzech synów, najstarszy pierwsza klasa podstawówki. Moi rodzice mieszkają z 10 domów dalej. Dziadek (emerytowany marynarz) codziennie odbiera chłopaków z przedszkola/szkoły i siedzą u niego (albo on u nas) dopóki któreś z nas nie wróci z pracy. Sam nalegał byśmy nie brali opiekunek :) Babcia się nabija ze swoimi dziećmi się nie opiekował (bo siedział na statku) to teraz musi z wnukami odpracować. Oprócz tego jak jestem w delegacjach
@Klimbert: ale to zrobiliscie dziecko, bo chcieliście, czasu bo Wam suszyli głowe?

Ja mam dwójkę dzieci i zajmujemy się nimi sami. Nie wyobrażam sobie oczekiwać od nikogo,, by się za mnie zajmował moim dzieckiem...
Z jakiej okazji? :)