Wpis z mikrobloga

@Luks_x Chcesz dokładne pomiary - użyj pulsoksymetru i ciśnieniomierza. Ocena ciśnienia przez smartwatch to fikcja.
Co do samego tętna może pokazywać w miarę zbliżone wyniki co pulsoksymetr - z założenia powinno zliczać albo dokładnie, albo wcale.

Zapewne algorytmy podwyższonego tętna przy braku zarejestrowanej aktywności fizycznej. Np. sprzątanie jak u niektórych pacjentów.
@Luks_x Ja doskonale wiem jak producenci deklarują działanie smartwatchy. W dobie covidu było z tym sporo styczności.

Tak jak pisałam- pomiar ciśnienia to fikcja. W tym aspekcie nie ufa się nawet cisnieniomierzom nadgarstkowym.

Jak ktoś lubi popatrzeć na przypadkowe liczby które może są prawdopodobne a może nie, jak sie trafi... ¯_(ツ)_/¯
@Wjolka: Jasne, ja mam ciśnieniomierz i pulsoksymetr i wiem o tym. Ale nie chce mi się z niego korzystać, no i często nie mam jak. Dodatkowo mam bezdech senny i potrzebuję monitorować także w nocy.
Potrzebuję urządzenia które samo będzie to robić za mnie. A wiem, że ogólnie "z grubsza" działają całkiem nieźle.
Nawet takie mam obecnie Samsunga Watch 4 kiedyś był najdokładniejszy, ale wkurza mnie brak niektórych funkcji na telefonach
@Wjolka: To, że ogólnie wyniki są zbieżne z rzeczywiśtością to w sumie nawet intuicyjnie czuję w zmianach nastoju, snu, tego co robię.
Nie oczekuję pełnej dokładności by to było jasne. Tylko tego by mnie to nadzorowało cały czas i pomagało. Na mnie to świetnie działa i chcę kontynuować.
@Luks_x Tak jak pisałam - do dyskusji kwestia pomiaru pulsu - i to by było na tyle. Reszta to fikcja.

Jeśli masz zdiagnozowany obs (po polisomnografii) to leczenie pod kontrolą pulmonologa. Niczego więcej nie potrzebujesz.
@Wjolka: Jeśli tak, to w jaki sposób np brak pompy CPAP powoduje znaczne spadki tlenu, nerwy skoki w pomiarach stresu ilośc snów wskazania fazy REM itp?
To nie jest medyczne urządzenie i dokładność na pewno jest niepewna, ale z grubsza to działa (na mnie). Negowanie od tak jest nierozsądne. Nim kupiłem obecny czytałem i też wychodziło na to, że ogólnie dają radę te urządzenia.
Gdyby było to fikcją to działałoby losowo.
@Luks_x W czasie covid szukalismu sposobu na pośrednie monitorowanie pacjentów w domach - no i wyszło jak wyszło. M.in. pacjent z POChP miał 98 saturacji.

Tak jak pisałam- jak Ci wystarcza 'z grubsza' to Twój wybór. Dla mnie niezrozumiale po co. Masz CPAP - to jest to sposób leczenia. Zakładaj sumiennie co noc - i tym sposobem zrobisz wszytsko co się da dla leczenia problemu.
A skuteczność - nie wiem jaki masz
@Wjolka: Pompa nie ma jak mierzyć natlenienia krwi. No bo jak? Widzi tylko wycieki, jak oddycham itp. Używam jej skrupulatnie, chociaż od niedawna.
Samo działanie zegarka i jego dokładność zauważyłem wraz ze zmianami jak rzucanie palenia, użycie pompy itp itd. Zegarek szybko pokazywał zmiany, a że zgadzało się to z odczuciami można było założyć, że się zgadza.
Nawet na początku ciśnieniomierz kalibrowałem i jak pamiętam wtedy było nawet dokładnie. 100% mi
@Luks_x

Pompa nie ma jak mierzyć natlenienia krwi. No bo jak? Widzi tylko wycieki, jak oddycham itp.


A co ta informacja zmieniłaby w praktyce? To co podaję zwrotnie cpap świadczy o jego prawidłowym użytkowaniu. Więcej nie zrobisz, możesz tylko zadbać o higienę snu, prawidłową masę, wykluczenie przyczyn do skorygowania zabiegowego.

U nas też nie chodziło o ratowanie życia a o monitorowanie 'dobrostanu'.

Co oznacza natlenienie 80proc? 80proc saturacji? Uśrednione?
@Wjolka: > A co ta informacja zmieniłaby w praktyce?

Tylko wiedzę. Zresztą z CPAP jako tako jestem zadowolony, spełnia swoją rolę, czego niestety zabiegi mi nie dały.

Co oznacza natlenienie 80proc?


@Wjolka: Jest napisane poziom tlenu we krwi ilość minut poniżej normy i osiągane minimum. Dokładnie nigdy się nie zastanawiałem co to oznacza. Jak pisałem ma mi to dawac szybkie informacje jak jest i co nalezy zmienić. Bo ogólnie działa
@Luks_x Nie zdziw się jak lekarz prowadzący Ci powie że jesteś jedynym na poradnie który sumiennie wypełnia zalecenia odnośnie cpap.

Generalnie takie zliczane natlenienie na poziomie 80proc usrednione to jest pacjent na OIT. Chyba że producent ma na myśli że przez 80proc czasu saturacja wynosiła 98-100proc. Ale o tym samym poinformuje Cię brak przecieków na cpap.
Nie zdziw się jak lekarz prowadzący Ci powie że jesteś jedynym na poradnie który sumiennie wypełnia zalecenia odnośnie cpap.


@Wjolka: Nie powie, bo Cpap kupiłem już wcześniej, ale po początkowym używaniu odstawiłem na długo. Jednak pogarszające się samopoczucie i pewnie stan zdrowia spowodowało, ze do niego wróciłem i nie zamierzam już odstawiać (obym wytrzymał). Było diablo niewygodnie, na szczęście popsuła się maska i kupiłem taką co jest spoko.
Poprłniłem duży błąd