Wpis z mikrobloga

Mircy, planuję zakup ekspresu ciśnieniowego do domu.

Nie mam wyszukanych wymagań - cichy i prosty w utrzymaniu. Dysza nie jest niezbędna. Luźne widły cenowe to 2-2.5k w porywach do 3.

Po przejrzeniu tagu zwróciłem uwagę na Melitta T/TS Smart oraz Siemens eq6.

Czy ktoś doradzi jeden z tych bądź zaproponuje coś innego mając na względzie moje laickie kryteria? ;)

#ekspresdokawy #kawa
  • 20
Kup taki ktory ma wężyk do mleka żebyś mógł go włożyć do kartonu, żadnego z pojemnikiem na mleko bi potem ciężki się myje i śmierdzi
@kurasso: Melitta T Smart jest cichsza i ma stalowy młynek. To dobry ekspres w tym budżecie. Warto dokupić lancę do mleka(jakieś 40 zł), lub zamienić pojemnik na nią, wtedy nie moczysz wężyka w kartonie (lepsza higiena).
dodajemy od wielkiego dzwona mleka to odrobinę zimnego, także rozwiązania co do niego są dla nas drugorzędną sprawą. Kluczowe jest by nie było za dużo pierdzelenia z czyszczeniem, utrzymaniem i konserwacją :)


@kurasso: w takim razie po prostu kolba, cena spadnie czterokrotnie, oszczędzisz też miejsce
jak zależy mi na opcji korzystania z ziaren a nie mielonej kawy to szukam kolbowego z młynkiem?


@kurasso: nie wiem czy coś takiego znajdziesz, istota kolby jest taka, że sam sobie ją ładujesz, dzięki temu jest prostota. Młynek, podajnik i zbiornik na fusy to już komplikacja. Jeśli Ci zależy na ziarnach, to bierzesz osobny młynek. Też taki miałem plan, ale zacząłem używać mielonej kawy i na razie nie widzę potrzeby zmiany.
@kurasso: Kompletnie wykluczając kawy mleczne to najlepszym wyborem automatu będzie Jura E4 (w żadnym razie nie ENA4). Tak jak napisano powyżej z zagranicznej dystrybucji wyjdzie dużo taniej, a gwarancję i tak zrealizujesz w Polsce (door2door). Najmniej czyszczeń do przeprowadzania ze względu na zamknięty blok zaparzacza i masz urządzenie, które powinno spokojnie wytrzymać ponad 10 lat. Używana Jura to też dobry temat, ale musisz przed zakupem znać jej przebieg. Te ekspresy często
@kurasso: Starszy, niezbyt wytrzymały model z mniejszym zaparzaczem (do 10g zamiast 16g). Bardzo nieudana seria ekspresów tej marki, która głównie jest kupowana ze względu na design, a nie parametry czy funkcjonalność i trwałość.