Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #komputery #drukarki

Mirki, dlaczego moja atramentowa drukarka (Canon IP7200) drukuje niewyraźnie tekst? Widać taką szarość raczej, a nie czerń, ponadto mniejszy font często ulega takiemu rozdwojeniu, albo nawet pojawia się rodzaj obwoluty. No i ta niewyraźność.

Drukarkę już mam parę lat. Próbowałem rożnych tuszy: oryginał lub zamiennik nie ma znaczenia. Czyscilem też głowicę zgodnie z instrukcją z YT ciepłą wodą do momentu, aż wypłukałem cały tusz. Nic się nie zmieniło. Czy to objaw uszkodzonej głowicy? Tak na elektrodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) na szybko przeczytałem. Nowa głowica kosztuje prawie 400 CBL, a u majfrjenda 90 CBL, ale nie wiem, czy to ma sens.
Pobierz ZajobZeNieMaKiedy_TaczkiZaladowac - #kiciochpyta #komputery #drukarki 

Mirki, dlacze...
źródło: comment_16731746775MEwRAreZG9PWSGD0Sa9Sy.jpg
  • 11
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac: Ta drukarka jest dość wiekowa i zamiast bulić 400 cebulionów pomyślałbym o wymianie - Canon niestety jak głowica pójdzie to naprawa jest często sztuką dla sztuki. Polecałbym jakiegoś Epsona wziąć, co na zamiennikach śmiga. Może się uda znaleźć coś w podobnej cenie
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac: Ja na zdjęciu tej słabej jakości nie widzę, raczej tak normalnie. Jak jednak jest tak jak opisujesz, że tekst się rozmazuje itd. to w tym modelu to głowica. No i niestety, nie da się tego odratować inaczej niż wymieniając głowice. Tylko te stare Canony muszą drukować w prawie codziennie żeby ta głowica się nie zepsuła :/ Sam przemyśl, czy warto