Wpis z mikrobloga

@MilionoweMultikonto: a to jest jakaś nie wiadomo jaka fura? XD

Już napisałem, podoba mi się. Choruję na nią, ogólnie lubię, korzystać z rzeczy, które mi się podobają.
Jak kupujesz sobie ubrania, albo telefon, to wybierasz ten, który Ci się nie podoba? ;)
@Yakooo: No a jak inaczej? To nie Fiat :)
Ja mam F31 w Touringu + MPakiet , fura zajebista, standardowe wymiany + np. amory. Radość z jazdy i komfort wiadomo, mimo, że to diesel, ale wystarczy włączyć tryb Sport i kto jeździł ten wie jak to potrafi zapier... szybko przyspieszać. ()
@Yakooo: Nikt Ci nie każe kupować czegoś co ma powyżej 2l, wtedy pewnie wchodzą większe tarcze. Do pospolitego dupowozu dobre tarcze kupisz za 500zł/szt, to normalna cena, jak nie masz dwóch lewych rąk to nawet sam to wymienisz w godzinę.
@CZechuXX: tak, milion złotych od razu xD niezłe bajki
@Yakooo: w dieslu 2.0 drogi rozrząd, po za tym auto jak auto. Licz się z większymi kosztami serwisu bo to bmw, silniki powyżej 2 litrów z automatu również będą droższe w eksploatacji. Ludzie raczej odradzają xdrive w bmw ze względu na awaryjność.
Reszta to tyle co w każdym aucie.
Największy plus to fajne automaty zf, osobiście gdybym miał kupić takie bmw
Pobierz WybuchowyCzajnik - @CZechuXX: tak, milion złotych od razu xD niezłe bajki
@Yakooo: w...
źródło: comment_1673173682K6dEKafQxQ5IFFXDEn1Bwv.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yakooo: BMW zawsze wychodzi drogo w porównaniu z innymi markami jak np. Audi. Głupia wymiana rozrzadu to wydatek w BMW trzykrotnie wyższy. Ale to też ze względu na fakt, że w BMW zazwyczaj jest trudny dostęp i łańcuch, więc graty tez sa drozsze w zakupie.
Jakbym szukal dla siebie to raczej szukałbym polifta z silnikami o oznaczeniu B. No i nie bralbym xDrive'a pod uwagę bo to nic specjalnego a jak
@lemansblue: No w tym przypadku akurat cena wymiany rozrządu w dużej mierze zależna jest od tego, jak ciężko się do niego dostać :D

Za informację z xdrive dzięki! Zapamiętam.
@CZechuXX: dla bmw produkuje textar albo ate, jak dla prawie każdej marki. A jak ktoś jeździ non stop gaz i hamulec od świateł do świateł to faktycznie mogą długo nie wytrzymać xD
@Yakooo: jak byłem na etapie przeglądania f31 to osobiście szukał bym przedlifta z 2.0d. Oglądałem filmy i gadanie, że w polifcie jest lepszy rozrząd to bzdura, praktycznie niczym się nie różnią pod względem części, tylko blokady są inne
@Yakooo: polecam, 7 lat jeździłem, na zawieszeniu m troche twardo. Jakość plastików w środku mogłaby być nieco lepsza jak na auto za 250k ale w sumie nie odbiega od tego co bylo u konkurencji. Ja mialem xdrive i polecam bo prowadzenie dobre w każdych warunkach i przez te wszystkie lata nic sie z nim nie działo.

Silnik mialem niby też ten "najgorszy" 328i ale nic się nie psuło, rozrząd wymieniłem i
@Yakooo: A tu przypadkiem nie jest ten słynny 2.0d seri N47 co klepie w nim rozrząd po 100k od wymiany? A w dodatku jest w takim miejscu, że wymiana kosztuje dużo więcej niż same części? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przejmowanie się tarczami hamulcowymi uważam za śmieszne, przecież nie wymienia się ich za każdym razem jak klocki, w dodatku kupując coś z wyższej półki sporo kilometrów przeżyją. Moim
@Yakooo: A no i lampy miałem bixenon skrętny, topowe w przedlifcie, świeciły zajebiście. Po tylu latach na koniec dawały ułamek tego co na początku, więc z miejsca polecam regenerację jeżeli często jeździsz w nocy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Yakooo: Wysoki koszt wymiany rozrządu w (B)N47/57 wynika z dodatkowych czynności i elementów jakie są wymieniane.
W większości silników zakładasz nowy pasek, napinacz i pompę wody. Tutaj stety niestety trzeba ściągnąć miskę, pokrywę zaworów, skrzynie biegów, przednie zawieszenie itd.
Otrzymujesz za to silnik uszczelniony od góry do dołu, z nowymi podkładkami pod wtryskiwacze, wymienionym uszczelniaczem wału, napędem pompy oleju, nowym olejem jak i filtrem, sprawdzonym kołem dwumasowym, łącznikiem elastycznym wału i
@Hehehe115: I to jest opinia eksperta, bo slyszal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yakooo: mam taka 2.0d 184km w automacie. Kupilem 3 lata temu jak mial 120 000, teraz mam 180 000, przez ten czas zmienilem tarcze i klocki, olej w skrzyni, olej i filtry zmienim co 10 000. Srednie spalanie 6,5-7 litrow. Jak kupisz gruza to bedzie sie psuc. Pytaj o co chcesz. Ja zakupu nie