Wpis z mikrobloga

czysto teoretycznie co znaczy wysokie tętno przy aktywnościach? wczoraj byłem biegać z różową, ona tętno średnie 150 u mnie 180. squash podobnie, też lecę na wysokim. a właściwie dopiero dobrze się czuje jak wbije te 160, poniżej czuję się jeszcze zamulony i nie rozgrzany. z tego co czytałem to teoretycznie im niższe tym większa oznaka wytrenowania, prawda to?

#bieganie #sport
Pobierz mapache - czysto teoretycznie co znaczy wysokie tętno przy aktywnościach? wczoraj był...
źródło: comment_16731728960ilqGDt0IccRhYKw4ZWfVR.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: baterię wymieniałeś.
Bo masz tętno mojego syna lat 12 też mierzone z pasa.
Weź potestuj jakieś interwały żeby zobaczyć czy pas dobrze reaguje na zmianę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mapache: no to pas wydaję się że jest
Tak wysokie tetno to jest brak wytrenowania.
Ale ponieważ jesteś w stanie to utrzymać przez półgodzinny to masz 15 lat i jesteś nieźle wytrenowany.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapache: Mirek nie znam się więc nie będę pisał bzdur. Biegam od kilku lat i takiego tętna to bym nie przeżył gdybym miał przebiec 5km.
Więc jeśli pas jest ok to ja bym poszedł do lekarza bo dla mnie to jest trochę niepokojące.
@mapache: Tętno to bardzo indywidualna kwestia. Dwie osoby o bardzo zbliżonym poziomie wytrenowania mogą mieć zupełnie różne średnie tętno po dokładnie takim samym wysiłku. Dopóki nie odczuwasz jakiegoś dyskomfortu to nie ma się czym martwić. To że masz wyższą średnią niż Twoja różowa absolutnie nie oznacza tego że ona ma wyższy poziom wytrenowania. Jeżeli ktoś trenuje trochę bardziej na poważnie, to w takich sytuacjach wyznacza się po prostu indywidualne strefy tętna,
@Sl_w_k_1: @mapache: nie strasz OPa jak @gokish napisał najpewniej jest wysoko tętnowcem i żeby nie wiem co to będzie miał puls 160, czy tam 180. Mam podobnie, jak byłem w AZS to ponad 200 regularnie trzymałem. Młody jest to pewnie maxa ma ponad 200 sporo.
@Kulawy_Lis: Ale ludzie nie zrozumieją. Po to sobie zrobiłem badania aby to sprawdzić i na moim przypadku ja jak biegam w TLENIE to mam wg badań tlen od 150 do 165. Gdzie dużo znajomych to 165 to już dawno pod 3 zakres idzie :D
@mapache: No bo myślałam, ze może z łapy - to by mogło tłumaczyć trochę (w sensie, cadence lock) - a w takim razie, najwyraźniej jesteś osobnikiem co ma wysokie tętno, jak @gokish napisał - życie!

Jeśli nie czujesz, że zaraz umrzesz to pewnie nie ma źle, biegać, obserwować, nie przejmować się straszeniem, to, że są tacy co maja tętno maksymalne w okolicy 160 nie znaczy, że nie ma odchyłów w drugą
@mozgogrdyczka nikt go nie straszy , wysokie tętno trzeba obserwować bo przy wytrenowaniu to 40 latkowie mają lepszy puls. Są takie jednostki wiadomo
ale z wiekiem wysoki puls plus różne składowe z normalnego procesu starzenia mogła być groźne