Wpis z mikrobloga

Wydajnościowo #wiedzmin3 to jakiś żart. Tyle aktualizacji, patchów. 7 lat. Mam i5-6600k OC@4.2 GHz, GTX 1080, 16 GB DDR4, gra jest na dysku SSD. Zasilacz NIE z czarnej listy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ustawienia niskie, bez antyaliasingu, bez HairWorks, a i tak gra chodzi, jak gówno. Novigrad tragiczny. Na całej mapie przycina, traci klatki. Directx 11 i 12 działają podobnie. Generalnie nie mam nic przeciwko temu, żeby grać w drewniane gry, ale żeby płynnie chodziły. Tutaj mam grę, która ma już 7 lat, ma pierdyliard opcji, a działa beznadziejnie. W #wiedzmin2 już można było zauważyć, że coś jest nie tak, bo przycinało niesamowicie. Nawet Assassin's Creed Unity oraz Syndicate miały stałe 60 fps, a życie miasta w AC bije Wieśka po stokroć. Gra na najniższych ustawieniach wygląda dużo, dużo gorzej, niż Wiedźmin 2 na ustawieniach średnich, bo zwyczajnie połowa tekstur się nie ładuj i wszystkich wygląda, jak rysowane w Paint.

Chyba właśnie dlatego przestałem grać w #gry. W kilka lat pojawiło się milion opcji graficznych, a zniknęła płynna rozgrywka dla każdego. Nawet na dobrym kompie trzeba się męczyć, a i tak gówno wychodzi.
  • 36
@red7000: dx11 działa spoko

dx12 z RT jest zepsuty. To powszechnie znana sprawa. W 4K Ultra+/HW/RT bez DLSS na 4090 spada poniżej 25 klatek jako jedyna gra jaka istnieje. Gdzie w RDR2 na Ultra w 4K jest 120 klatek (byłoby więcej, ogranicza G-Sync z monitorem). A granie w W3 bez RT, w wersji RT jest bez sensu
@red7000 I tak zazdro. Mi to gowno się nawet przez góra nie odpala ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co ciekawe jak załączeniu to przez tą aplikację geforce experience (czy jakoś tak) to odpala się normalnie tylko tnie i nie da się zapisywać.

Chyba z 5 razy już instalowałem i 500 razy dawałem napraw.
@red7000: dobrze ci radzą kupić konsolę
Mi wiedźmin3 bardzo dobrze działał po premierze na RX460/GTX1060. Problem z PC jest taki że jak działa to fajnie, ale jak nie działa to masz #!$%@? chyba że uwielbiasz szukać rozwiązania problemu godzinami. W pewnym momencie stwierdziłem dość, chcę odpalić grę i pograć a nie #!$%@?ć się że nie działa i jak to naprawić i kupiłem playstation i xboxa a komputer jest do pracy i
Wydajnościowo #wiedzmin3 to jakiś żart.


@red7000: nie tylko wydajnościowo.

A tak co do wydajności, to podziękuj REDom za wspaniały 'update', ja w W3 grałem na GTX950 na minimalnych w 1080p i miałem te 60fps.
Na Steam z tego co wiem możesz pobrać wersję przed apdejtem wybierając inny branch, i to polecam Ci zrobić, jak to jest na innych launcherach to niestety nie wiem.
Nie daj sobie wmówić zakupu konsoli przez to,
@red7000: grałem w okolicach premiery na laptopie z 860M i na niskich-średnich detalach działało normalnie w 1080p. Może przez lata coś się zmieniło faktycznie przy updacie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: a w jakiej rozdzielczości? U mnie co prawda i7-7700k, ale GTX 1070 i nie mam z wiedźminem najmniejszego problemu na 1080p, nawet na w miarę wysokich ustawieniach. Oczywiście żadnych RT, antyaliasing gdzieś na 2x, Hairworksy też dużo żrą, ale bez przesady, nie gram na ultra niskich i mam te 60fps. Może to nie wina gier, a jakichś ustawień w systemie? Może masz przyblokowane możliwości CPU/GPU przez ustawienia oszczędności zasilania? Może