Wpis z mikrobloga

Jak tam covidianie? Wyciągnęliście jakieś wnioski z waszej postawy? Bo na razie cisza w eterze a jeszcze rok temu chcieliście zamykać szurów w obozach.

Co się okazało po całym tym cyrku:
- Nawet nie ma 100% pewności że jakiś wirus był
- Nawet jeśli był to historia z nietoperzem to bajeczka i wirus prawdopodobnie powstał w labie
- Producenci szczypawek którzy lobbowali wysokich urzędników UE zarobili na was miliardy
- Szczepionka była tak skuteczna że dalej musieliście nosić maskę i chorować
- Więcej osób umarło przez zapobieganie epidemii niż od samej epidemii
- Wybuch wojny spowodował nagłe zniknięcie wirusa pomimo że wjechały do nas miliony niezaszczepionych i nieprzetestowanych sąsiadów
- Lockdowny, obostrzenia oraz dodruk kasy spowodował największą epidemię inflacji od kilkunastu lat
- Wasze "ufanie nauce" polegało wyłącznie na słuchaniu tego co mówią w mass mediach, ilu z was przeczytało jakieś badania naukowe?

#bekazcovidian #koronawirus #szczepienia #ukraina #bekazlewactwa
  • 87
@timeofthe ja nawet nie czytałem jego wpisu poza pierwszym zdaniem, którym ośmieszył się.
Natomiast o skuteczności szczepionek dla ludzi z poza grupy wysokiego ryzyka to mam duże wątpliwości i mówię to ja, który sam namówił babcie na szczepienie. Zobaczymy co czas pokaże.
@stylap: no ja też nikogo nie zmuszałem, namawiałem mamę raczej spokojnie ale nie zgodziła się i nic jej na szczęście nie jest. Sam twierdziłem że priorytetem powinny być osoby w grupie ryzyka ale jednocześnie nie negowalem skuteczności szczepionki bo szereg badań pokazuje że ona działa. Jedyne do czego mogę się przyczepić to powolne aktualizowanie jej - już dawno pisałem że powinni ja modyfikować jak tę na grype to co niektórzy się
które powstały na zlecenie lobby farmaceutycznego, są tak bardzo #!$%@?, że stały się ostatnim ratunkiem dla Chin teraz


@waro: stały się ostatnim ratunkiem, czy są tak postrzegane? Bo na razie wygląda na to że efektów nie ma jak zmierzyć, a Sinovac jednak istniał tam długo. WHO pisze o Sinovac "The vaccine is safe and effective" (https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/the-sinovac-covid-19-vaccine-what-you-need-to-know). To jak, jednak nie jest i WHO kłamie, czy jest ale i tak Chiny
@waro Pamiętamy też fejkowe chińskie filmiki z ludźmi padającymi na ulicach w 2020, od tego się cała szurska psychoza zaczęła. Skoro po tym wszystkim dalej je traktujesz niczym prawdę objawiona to już nie ma dla ciebie nadziei ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Viado

1. Co xD
2. Skąd wiesz jak wirus powstał?
3. To prawda, producenci szczepionek zarobili miliardy
4. Ja nie noszę żadnych masek odkąd przyjąłem 2. dawkę, ostatnio gdzie miałem to w ambasadzie USA xD
5. No wiadomo, wirus nie istniał, więc na covida nikt nie umarł tylko od zapobiegania epidemii
6. Szczepionki i mutacje wirusa to spowodowały
7. Mass media > wasz grzegorz braun Justyna Socha i spółka xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Viado:

Bo na razie cisza w eterze a jeszcze rok temu chcieliście zamykać szurów w obozach.


Nadal trzeba ich odeparowywac mimo że mieli rację w niektórych rzeczach, to nie mieli racji ponieważ po prostu poszli w skrajną stronę i jechali chłopskim rozumem że jak to tak, to tamto itd.

@Viado:

Nawet nie ma 100% pewności że jakiś wirus był


100% był, mało tego nadal jest

Nawet jeśli był to historia
@waro: O ja, rzułte worki, ciekawe co w środku.
U nas zero restrykcji, szpitale zawalone a mówi się o ciężkim sezonie grypowym. Rok wstecz w mediach odtrąbionoby armageddon. Teraz jest wojna, i można żyć normalnie. Nikt nie krzyczy o ratowaniu babci z chłoniakiem i niewydolnością wszystkiego przed wirusem, bo ojciec ma raka nerki rozpoznanego o 2 lata za późno z powodu obostrzeń. Gdybyśmy od początku olewali filmiki jak wyżej, byłoby to
@Zwanek: ale to akurat jest ciekawe

Wybuch wojny spowodował nagłe zniknięcie wirusa pomimo że wjechały do nas miliony niezaszczepionych i nieprzetestowanych sąsiadów

Jaki mechanizm tutaj zadziałał, bo muszę przyznać, że gdyby ktoś o podobna sytuację zapytał mnie podczaszy peaku pandemii to bym pomyślał, że będzie pogrom.

Jednak tak się nie stało, a czemu? Może to dowód na to, że szczepionki właśnie są skuteczne?