Wpis z mikrobloga

Na wykopie co drugi dzień narzekania na brak ochoty na granie, nie ma w co grać, nowe gierki nudzą, wolę zainstalować staroć i że kiedyś to było.

Współczuję Wam mirasy. Dziś jest najlepszy czas na granie. Mamy pieniądze i gry są w swoim najlepszym momencie, i z czasem nie jest tak najgorzej. Ten rok był wspaniały, człowiek jechał po Elden Ring w pudełku do sklepu albo po Ragnarok do paczkomatu i miał taką frajdę. ()

Nie mielcie po raz setny tego Goticzka czy San Andreas. Jest tyle rzeczy do sprawdzenia. Pytałem kiedyś zblazowanego mirka, w nowe topowe AAA grasz? Nie. W soulsiki grasz? Nie. Gry od Nintendo? Też nie. Ale grać w co nie ma, a jak coś znajdzie to radości nie ma.

Ja patrząc na listy najlepszych gier tego roku, no to widzę, że nie ma czasu sprawdzić wielu rzeczy. Gier AA, indyków. Mamy tego teraz taki urodzaj.

Pozdrawiam mirasów wciąż gierkowych entuzjastów, jest dobrze, dobrze robicie, dobrze wszystko jest w porządku, jest git pozdrawiam całe gierkowo, dobrych gejmerów i niech sie to trzyma. Rok 2023 szykuje się wybornie. Np. nowa Zelda, FFXVI, nowa gra od Team Ninja, a to tylko przykładowe 3 gry z długaśnej listy nadchodzących sztosów.

#ps5 #ps4 #xbox #xboxseriesx #nintendoswitch #gry #konsole
Pobierz Theos - Na wykopie co drugi dzień narzekania na brak ochoty na granie, nie ma w co gr...
źródło: comment_1673116223Mi9qHgpr5wEkgQ9ATXLcvK.jpg
  • 61
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Theos: ja właśnie w Ragnarok gram i jest super na razie tylko jestem noobem. Mam nadzieję, że dalej się będzie tak dobrze grało (ʘʘ)
@vieniasn: no właśnie, stare rzeczy, jest tyle starych bibliotek do nadrobienia, no jak można nie mieć w co grać. A 3dsik zawsze spoko ʕʔ


@Malenaa: GOW:R top do końca, z czasem - wraz z rozwinięciem walki i ataków runicznych - będzie jeszcze miodniej się walczyło. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Współczuję Wam mirasy.


@Theos: jeśli rzeczywiście próbują znaleźć grę dla siebie, bez uprzedzeń i narzekania że "kiedyś to było" to tak, ale w innym przypadku to tylko na nich pluć, bo swoim boomerskim narzekaniem, że teraz gry gorsze, teraz to tylko skoki na kasę czy coś, to właśnie sami się skazują na to, że nie chcą znaleźć gry która ich wciągnie.
@cabeiu: dużo przypadków nieuleczalnych, ostatnio zajrzałem w znalezisko na głównej w tym temacie i te osoby doskonale czują się w swoim psioczeniu, tak dobrze jak w narzekaniu na zachodni lewacki świat.

@Olcziq: często widzę takie sytuację, chuop kupił PS5/Switcha i ma ochotę pykać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@klik34: @vieniasn: ode mnie 3 Zeldy (przechodziłem MM i ALBP na 3dsie i były kapitalne), Metroid SR,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Theos: grać nie mają ci którzy w kategorii gier widzą tylko rozmemłane AAA - tytuły na które więcej pary poszło na marketing niż na produkcję.
Gdybym sam napisał że ostatnio grałem w W3, RDR2 i coś z AC to też bym miał dosyć gier, prawdopodobnie do końca życia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rok 2023 szykuje się wybornie


@Theos: Ja już dawno oduczyłem się hajpowania na gierki na podstawie zapowiedzi, bo większość AAA zwyczajnie okazuje się wydmuszkami z mechanikami na poziomie właśnie wspomnianego przez Ciebie San Andreas, ale opakowanych w ładną graficzkę, bo tym teraz kusi się graczy.

Pamiętajmy o tym, że mamy 2023, a nie 2013 albo wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Beeercik: xd

Grałem w 3 gry AAA w tym roku. Elden Ring, Horizon FW, GOW Ragnarok. Wszystkie były hajpowane i wszystkie dowiozły. Absolutny top w swoich gatunkach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Theos: Dlatego napisałem 'większość' ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie zdecydowanie fanem Soulsów nie jestem i nie grałem, ale czy Elden Ring też nie jest grą, która nie zaskakuje niczym nowym, a jest po prostu tym co fani Soulsów polubili już za czasów DS3 kilka lat temu, wsadzonym do otwartego świata? Animacje czy grafika też przecież odbiegają od standardów 2022.
@Theos: mi tytuły AAA od dawna się sprawiają frajdy, Ghost od Thusima, Spider-Man, Horizon, Days Gone, to wszystko to samo tylko masz inną historię i mechanikę walki/przemieszczania się. Na siłę kończę te tytuły.
Lepiej mam z liniowymi produkcjami jak The Last od Us albo Soulsami.
Najwięcej frajdy, polecam wszystkim którzy mają kryzys gracza, są dla mnie mniejsze tytuły i indyki. Te gry mają coś w sobie co wciąga duża bardziej niż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beeercik: bycie czymś sprawdzonym nie rzutuje na jakości i frajdzie. I to ma się nijak do zarzutu o wydmuszkach. :)

Ale i tak to nie pasuje do Elden Ringa, bo akurat ta gra zaskoczyła skalą i otwartym światem (ma swoje problemy w pobocznych aktywnościach, ale podejście do otwartego świata i eksploracji jest świeże i inne niż w reszcie openworldów).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Theos: +1, jest kupa gier, kwestia poszukania trochę dłużej jak AAA nie podchodzą.
Właśnie w ten weekend skończyłem Ender Lilies i Nier Gestalt - obie wciągnęły na parę ładnych godzin, gdzie ostatnio tak samo marudziłem, że nie mam w co grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ghost od Thusima, Spider-Man, Horizon, Days Gone, to wszystko to samo tylko masz inną historię i mechanikę walki/przemieszczania się


@Majki2342: generalnie rozumiem, że otwartoświatowe zamulacze nie sprawiają frajdy (bardzo częsty powód znudzenia grami, po prostu trzeba spróbować inne gry bo inne są #pdk), ale jednak nie sprowadzałbym tego do "różnią się tylko historią, mechaniką i przemieszczaniem się", bo to są kluczowe sprawy.

Wszystkie te tytuły trawią w jakiś większy lub