Wpis z mikrobloga

Hej, ostatnio na parapecie usiadł mi młody Sokół (prawdopodobnie)- potocznie zwany "Gołębiarzem" ;). Z pewnością był to jego pierwszy kontakt z człowiekiem, bo z wielkim zainteresowaniem przyglądał mi się i temu co było za szybą na parapecie. Jak chciałem mu zrobić zdjęcie to się spłoszył i odleciał. Zawsze to coś innego jak gołąb ;). Fajne spotkanie z tak niewielkiej odległości z ptakiem drapieżnym. -prawdopodobnie uczył się polowania na gołębie.
Załączam zdjęcie "odchodów" jakiegoś ptaka i tego co leży obok? Czy te "szyszki" to odchody ptaka drapieżnego, czy może jakaś kuna wspięłaby się tak wysoko? Co to może być? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#ptaki
Pobierz ZajawkowiczeQ - Hej, ostatnio na parapecie usiadł mi młody Sokół (prawdopodobnie)- po...
źródło: comment_1673115531UdlotxXWU6PrOfUszN8f1l.jpg
  • 20
@klangor: Dzięki, czyli przy założeniu, że Sokół wylądował u mnie na parapecie tydzień temu, a wypluwki pojawiły się wczoraj może oznaczać, że w jakiś sposób "upodobał" sobie to miejsce i wraca tu regularnie?
Czy to raczej przypadek? W okolicy dużo też mew.
@klangor: właśnie teraz czytałem sobie o wypluwkach, a o ptakach posiadam jedynie widzę z obserwacji karmnika. Zaciekawiły mnie te resztki gryzoni i na dniach wypłuczę wypluwki w wodzie przez sitko.
Pytanie: zakładam, że jest to bezpiecznie i nie można zarazić się wścieklizną, czy tego typu rzeczami ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Spoko, to jeśli będzie wracać, to będę po niej sprzątał, jak lubi to niech sobie tu siedzi,
@klangor: jak próbowałem zrobić zdjęcie to ptak uciekł. Jeśli pojawi się ponownie a mi uda się wykonać zdjęcie to od razu je tutaj podeślę. (widziałem tylko, że Pustułka była dość młoda i bardzo ciekawska, a głównie zapamiętałem jej duże czarne oczy.
P.S. dam znać i podeślę zdjęcie co uda się wydobyć z wypluwek ;)
Dzięki za pomocne odnośniki: blog "Nudzi mi się" dokładnie przeczytałem i widzę już, że jak wspominałeś jakiś
@ZajawkowiczeQ: Widać w wypluwce, dlatego wspomniałem o analizie resztek pokarmowych. To wcale nie musi być młody osobnik- samice są bardzo podobnie ubarwione. Ilość wypluwek sugeruje, że cyklicznie tam zagląda. Jak Ci się chce, przygotuj jej na parapecie przytwierdzoną budkę lęgową. Jak wysoko mieszkasz, to jest szansa, że na wiosnę się zalęgnie.
@klangor: Podziałam w wypluwkach. Jeżeli chodzi o budkę lęgową, to obok okna siedzę przy komputerze, świeci się światło do późna i słychać odgłosy z komputera, rozmowy. Myślę, że byłoby to nad wyraz stresujące dla niej, ew. pisklaków. Co innego, gdyby to był parapet w pokoju niezbyt często uczęszczanym.
Fajne doświadczenie i przygoda, ale myślę, że niepotrzebnie stresowałbym ptaka.
P.S. nie brzydzę się ( ͡º ͜ʖ͡º) oglądałem