Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Z moich obserwacji wynika, że to antynataliści zazwyczaj są ludźmi pełnymi empatii do drugiego człowieka i są w stanie zrozumieć jego problemy, a nataliści, kiedy ktoś narzeka na swoje problemy albo ogólnie życie to taką osobę zwyzywają, że to jego wina i w ogóle powinien się wziąć w garść. Taka sytuacja jest spowodowana tym, że selekcja naturalna preferuje osoby, które skutecznie rywalizują i zwalczają swoich konkurentów. Niestety społeczeństwo nadal kieruje się w życiu zwierzęcym instynktem.

#antynatalizm
  • 22
@Leotard00: To ja napiszę coś kontrowersyjnego. Obserwuję ten tag od długiego czasu, w pewnych sprawach zgadzam się z antynatalistami, w innych uważam, że nataliści mają całkiem mocne argumenty. Ale przez cały ten czas zaobserwowałem coś po obydwu stronach: dużo mówienia o empatii jako cnocie, ale bardzo mało o tym jak tą empatię wprowadzają w czyny.
@LPSzycha:

w innych uważam, że nataliści mają całkiem mocne argumenty


Jakie na przykład? Szukam od dawna mocnych argumentów ze strony natalistów i słabo mi idzie (do tej pory znalazłem 0), więc możesz przytoczysz kilka z nich?
@LPSzycha:

dużo mówienia o empatii jako cnocie, ale bardzo mało o tym jak tą empatię wprowadzają w czyny.


Może dlatego, że tematem przewodnim tagu nie jest wprowadzanie empatii w czyny, tylko antynatalizm i o tym się tutaj dyskutuje?
Szukam od dawna mocnych argumentów ze strony natalistów i słabo mi idzie (do tej pory znalazłem 0)


@asmodeus666: Dlatego napisałem, że JA uważam je za całkiem mocne. Wiem że akurat Ty nie uznasz ich za takie. Tak jak ja nigdy nie uznam "moralności" za jakikolwiek argument.

Może dlatego, że tematem przewodnim tagu nie jest wprowadzanie empatii w czyny, tylko antynatalizm i o tym się tutaj dyskutuje?


@asmodeus666: Tylko że nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@LPSzycha: sęk w tym, że dziecku nie powiesz _no wiem, że jest ci ciężko ale życie i tak moze być fajne_ ponieważ może ono mieć całkiem inne odczucia. Tak naprawdę to może i nie jest idealne rozwiązanie ale jeżeli prawdopodobieństwo wystąpienia w życiu dużej ilości cierpienia jest bardzo wysokie, to potencjalne dobro z tego wynikające nie jest tyle warte, żeby przeżywać to całe zło.
@LPSzycha Jako natalista zgadzam się z kazdym zdaniem jakie napisałeś. Natomiast to co najgorsze u antynatalistów (przynajmniej niektorych) to to, że swoją moralność postrzegają jako obiektywną, tą jedną jedyną słuszną i na jej podstawie chcieliby zmieniać prawo/społeczeństwo. Ja w przeciwieństwie do nich nie uważam że ich moralność jest gorsza od mojej - jest inna, dlatego nie narzucam ich zdania. Oni niestety chcieliby stosować swoją do kształtowania nakazów/zakazów dla mnie. Dokładnie tak jak
Jakie to potężne krótkowzroczne argumenty natalistów masz na myśli? Że jak wybuchnie wojna to można wyjechać z kraju?


@Zerero: To argument który potrafi zaorać każdego antynatalistę( ͡° ͜ʖ ͡°)
@galek:

1. Antyaborcjoniści stosują dokładnie tę samą retorykę. Oni też mają swoją moralność wg której powinni stać z bronią przed klinikami aborcyjnymi i zakazywać wstępu do środka pod hasłem "Czy wy nie rozumiecie że aborcja to nie jest kwestia waszej wolności?" Kierują się dokładnie tę samą logiką - kierując się swoim poczuciem moralności (innym niż reszta społeczeństwa) chcą kształtować prawo ograniczając wolność innym jednostkom.

ty zrozumiesz kiedykolwiek że kwestia sprowadzenia na
@galek No pewnie! W końcu chcę żeby każdy kto chce mieć dzieci mógł je posiadać więc z automatu to oznacza że chcę aby pedofile mogły sobie gwałcić dzieci. Retoryczne pytanie...
@galek

skoro życie to głównie cierpienie


Przypomnisz mi ile procent osób tak uważa? Ah no tak zapomniałem, nie przypomnisz bo nie ma takich sondaży/ankiet czy badań które potwierdzały by tę wyjętą z odbytu hipotezę.
@garrincha94 czy ty widzisz świat takim jakim jest czy takim jak go chcesz widzieć.

Wiem że niektóre barany nawet podczas wojny i kataklizmów mowia że jest super i ochoczo się rozmnażaja
@galek Ja mam wrazenie ze to antynatale widzą świat taki jakim chcą widzieć a jaki zupełnie nie jest.

Zapytaj się dzieci tych baranów czy żałują że ich rodzice ich zrobili i wtedy obrażaj ludzi.