Wpis z mikrobloga

Pomocy xD

Miałem pusty wolumin 16 mb, scaliłem go z partycją 500 gb, na której były pliki. Teraz te pliki są nadal widoczne w eksploratorze, działają, można nimi operować (sprawdzałem tylko ich uruchomianie i kopiowanie.

Problem polega na tym, że ta partycja do której scaliłem wolumin wyświetla się w mój komputer jako pusta.

Jak to naprawić? Nie mogę zrobić undo, nie mam jakiegoś punktu przywracania.

#komputery #helpdesk #kiciochpyta #pomocy
  • 22
@gzymspiwniczny: jeśli na tym dysku masz system to ciężko będzie odtworzyć partycję MSR (Microsoft Reserved) - to jest właśnie ta partycja o rozmiarze 16 MB. Dlaczego ciężko? Ano dlatego, że w układzie partycji GPT dostaje ona swój określony GUID, a konkretnie "E3C9E316-0B5C-4DB8-817D-F92DF00215AE".

Szukaj w Google po frazie "MSR partition recreate E3C9E316-0B5C-4DB8-817D-F92DF00215AE" to może coś mądrego znajdziesz :)
@gzymspiwniczny: skoro to NIE jest dysk systemowy to nie zaprzątaj sobie tym problemem głowy. Gdyby to był systemowy to miałbyś problem z uruchomieniem systemu. Jeśli masz gdzie przenieść dane z tego dysku, na którym odwaliłeś tą akcję to możesz go wyczyścić (narzędziem diskpart przez wiersz poleceń, wybierasz dysk do czyszczenia poleceniem "list disk", a potem "select disk", klepiesz "clean", a potem "convert gpt" i dalej już dzielisz sobie na nowe partycje
@gzymspiwniczny: nie trzeba. Masz szczęście, że zrobiłeś to na dysku "innym" niż ten systemowy. Widocznie kiedyś musiałeś mieć system na tym drugim dysku i to jest po prostu pozostałość po starszej instalacji systemu.

Skoro system "wstaje", a do ewentualnego skopiowania jest taka ilość danych to.. odpuściłbym temat :)