Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chociaż uważam na 70%, że religia to fałsz, to jednak wciąż mnie nie opuszczają natrętne myśli religijne. I jaki jest tego efekt?
Nie wiem czy moje myśli to rzeczywiście moje myśli, czy demony mi je podpowiadają. Przykładowo gdy myślę źle na temat toksycznych rodziców, to mam w głowie, że może w rzeczywistości ja tak nie myślę, tylko demony mi te myśli wtłoczyły do głowy żebym zgrzeszył przeciwko przykazaniu "Czcij ojca swego i matkę swoją"... Albo gdy myślę nad jakimś projektem to mam w głowie to samo, że oni chcą to wykorzystać!

Co z tym zrobić? Jak żyć normalnie? Napisałbym tu wiele wulgaryzmów żeby wyrazić moje emocje, ale nie mogę, bo moderacja zablokuje. Rodzice mnie kontrolowali a teraz moderacja w internecie też to robi. Kontrola to zło...

#religia #katolicyzm #bekazkatoli #pytanie #kiciochpyta #przegryw #ateizm #ddd

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b872233aff44a0fb1aea62
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:

Nie wiem czy moje myśli to rzeczywiście moje myśli, czy demony mi je podpowiadają.


Gdyby nie religia nie musiałbyś selekcjonować soich myśli w oparciu o nią. Wiedziałbyś tylko co jest dobre, a co złe. Twoje myśli to zbiór doświadczeń oraz obserwacji.
@AnonimoweMirkoWyznania: to co pojawia się w twoim umyśle nie do końca do ciebie należy. Powinieneś zwracać na to uwagę czasami obserwować swoje reakcje umysłu i zaakceptować je takimi jakie są. Wizyta u psychologa też nie zaszkodzi.
LubieżnyWybranek: Nie słuchaj komentarzy straszących poważną diagnozą typu „to schizofrenia”. Ludzie nie maja wykształcenia a się wypowiadają i tylko nakręcają lęk innych.
Na pierwszy rzut oka wyglada to na typowe myśli lękowe w nerwicy.
Przeczytaj forum: zaburzeni.pl
Jeśli to nie pomoże - idź do psychoterapeuty nurtu CBT.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri