Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #naukajazdy

Mirki sprawa jest. Pierwszy raz wsiadłem dzisiaj za kółko, 2h lekcja. I mam problem z myszkowaniem samochodu. Zawsze mi zjeżdża mimowolnie w lewo. To dopiero 2h ale macie jakieś wskazówki? co widzieć, na czym się skupić? co może być przyczyną?
  • 25
@RopuchYtong: każdy samochód ma naturalna tendencje do lekkiego ściągania. Mój na przykład jak się puści kierownice przy szybkiej prędkości będzie sciągał delikatnie w prawo. Wynikać może to chociażby z nierównego zużycia ogumienia, błędu ustawienia zbieżności, luzów w zawieszeniu jak i różnicy ciśnienia w oponach. Ściąganie zazwyczaj da się delikatnie skontrować delikatnie dociążając przeciwna stronę kierownicy niż tą w którą sciąga
@RopuchYtong: jak bedzie tak po 6h to gorzej :D ja miałem taki problem, że mnie ciągło mocno do prawej. A to dlatego, bo jeździłem wcześniej na skuterach/motocyklach itd. i trzymałem się standardowo blisko prawej i jak nagle miałem mieć oczy bardziej przy środku niż po prawej to było cieżko się przyzwyczaić :D Kwestia czasu, pogadaj o tym ze swoim instr.
no też mi się tak wydaje, prawą odrywam i nie trzymam lewej sztywno, tylko mimowolnie ściągam kierownicę


@RopuchYtong: sztywno trzymasz kierownicę? po co? zoba sobie jak drajwer błyskawica delikatnie trzyma kierownicę i nic nie musisz się z nią szarpać ani trzymać rąk sztywno jak umarlak.
PeterFile - > no też mi się tak wydaje, prawą odrywam i nie trzymam lewej sztywno, ty...
@RopuchYtong: no to skoro dopiero dwie godziny, to żeby się nie rozkręcił. tego Ci życzę. no i daj sobie czas, po to się uczysz żeby się nauczyć. opanujesz biegi, to i większą uwagę zwrócisz na tor jazdy. najgorzej robić na sobie presję, że już chcę umieć to, to i to. wiem po sobie. na spokojnie, ogarniesz.