Wpis z mikrobloga

@spartacus1455: Zadzwonić chyba powinieneś. Masz ubezpieczenie szyb? Jak tak, to zobacz, jak działa i jakie ma wyjątki? Bo wtedy albo lepiej zgłosić na policję i później do ubezpieczalni, że ktoś uszkodził, albo nigdzie nie zgłaszać tylko do ubezpieczalni, że na drodze coś trafiło w szybę i jest odprysk (tutaj też zależy jak to wyglada, bo jak masz pająka na pół szyby, to raczej kwestia losowego uderzenia w szybę nie przejdzie)
@korbuzz U mnie szyba jest ubezpieczona "bez pytania", ale reszta auta od aktów wandalizmu jest wyłączona. Czyli jak mi ktoś podpali furę, to przegwizdane.
@spartacus1455: przerabiałem podobną sytuację, scenariusz wyglądał mniej więcej tak:

- telefon do właściwego regionalnie komisariatu (Połbina, Trzemeska itp), oczywiście i tak chcą żeby przyjechać, ale warto mieć to ustalone, że faktycznie można jechać takim autem (w razie jak by jakiś inny nadgorliwiec chciał po drodze zatrzymać dowód za niesprawne auto z powodu pajączka)

- wstępne oszacowanie szkody - nawet jeśli to stare auto to warto wycenić w ASO, żeby mieć wartość
@Tureczek94: napisałem na priv ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogółem sprawa wygląda tak, że jest tylko OC. Za policją stoją dwa powody:
- psucie statystyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- kwestia dojazdu do serwisu, ale tu będę próbował załatwić lawetę z ubezpieczenia (bo mandat)

Na ten moment umówiłem wymianę szyby bo to i tak musi być zrobione. Teraz temat ubezpieczenia, a potem ewentualny spacerek
@spartacus1455: ta jesli chcesz by poczta polska zarobila za polecony dwa tygodnie pozniej go dostaniesz. Na Krakowskiej wymien szybe, doplac ciut do oryginalnej. Szybko i dobrze mi zrobili kiedys (bez uszkodzenia lakieru z zew itp). Tam kolo stacji paliw i tego malego CH.