Wpis z mikrobloga

Pamiętacie aferę o Unię Europejską chcącą "zakazać memów"?
Był o to głośny kwik w 2018, 2019. Ludzie krzyczeli, że to ACTA 2, chcą nam odebrać memy, przeróbki. Natomiast rzeczywistość jest trochę inna? XD

Dyrektywa w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym weszła w życie 6 czerwca 2019. Państwa członkowskie mają od tej pory 2 lata na wprowadzenie dyrektywy w swoich krajach.

Coś się w ogóle stało w związku z tym? Ja osobiście nie odczułem tego, nie wiem jak wy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #bekazprawakow #bekazfoliarzy #foliarze #polityka #uniakradnieinternet #zydzi #spisek
Pobierz reevii - Pamiętacie aferę o Unię Europejską chcącą "zakazać memów"?
Był o to głośny ...
źródło: comment_1673076639XvuQtbwH6sXU73FYEMN4uo.jpg
  • 5
@reevii: dyrektywy czytał nie będę, obecnie w Polsce jest nadal tak:

Prawo autorskie i prawa pokrewne.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2022.2509 t.j. Akt obowiązujący
Wersja od: 6 grudnia 2022 r.
Art. 291. [Parodia, pastisz, karykatura]

Wolno korzystać z utworów na potrzeby parodii, pastiszu lub karykatury, w zakresie uzasadnionym prawami tych gatunków twórczości.

Ewentualnie może chodzić o podanie właściciela praw autorskich do oryginału, ale jak widać nikt się o to nie pluje.
@reevii: Oj, ACTA 2 to zdecydowanie jedna z najbardziej pamiętnych imb na tym portalu biorąc pod uwagę, że sam Białkov się w nią zaangażował. Pamiętam jak dziś - na wykopowej belce #stopacta2, a na głównej przypięte znalezisko o krwiożerczych biurokratach z Brukseli. Jednak nie byłbym aż tak okrutny dla konserwatystów, bo oprócz nich było wiele innych zaangażowanych grup, ale rzeczywiście jak prawica pierwsza podnosi raban dotyczący jakiejś sprawy, to można