Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zamocować do sufitu hak (a nawet kilka).

Docelowo do tego haka będzie zamocowana lina do ćwiczeń na której będzie bardzo intensywnie skakać dziecko (ok 25 kg + obciążenia związane ze skakaniem).

Jakiś pomysł jak to zrobić, żeby mocowanie haka wytrzymało?
Dużo widzę takich haków na kołkach szybkiego montażu ale jakoś nie widzi mi się, żeby to wytrzymało. Może kołek wzmocnić klem montażowym typu mamut? Czy od razu kotwa chemiczna?

Sufit to strop monolityczny betonowy.

#remontujzwykopem #majsterkowanie
  • 42
@Nethiu: Wygląda jebitnie, szukać pod hasłem "kotwa mechaniczna" tak? I jak ona dokładnie działa - pod wpływem wkręcania tego haka (oczka w tym przypadku) kotwa się rozszerza rozpychając jakby strop?
@GoodLikE: To jest opcja ale wolałbym jej uniknąć, montować będę na suficie na środku pokoju, znając moje zdolności i tendencję do przesady to #!$%@?ę nią cały sufit, podłogę, dach, dom, elewację i pół podwórka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx wg mnie tylko kotwa chemiczna. Kotwa jak powyżej + do tego klej. Tutaj bym nie oszczędzał tylko poszedł np w Fischera. Aplikuje się to jak silikon, akryl z zwykłego pistoletu do tubek. Duży otwór, potem chemia i wykręcasz kotwę. Prędzej strop puści niż mocowanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: jak masz dobry beton to jakiś lepszy kołek rozporowy 12 powinien wystarczyć. Na dwóch 10 wisi u mnie drążek do ćwiczeń już od dwóch lat i nic się z tym nie dzieje
@Leel00: @Nethiu: A pomoglibyście znaleźć dokładnie taka kotwe tylko z hakiem jak na zdjęciu?

@GoodLikE: Chyba spróbuję najpierw tą mechaniczną co chłopaki wyżej polecają, jak zobaczę, że nie daje rady to wtedy polecę dodatkowo chemią
@Kalifat: Drążek inaczej obciążasz. Jak byś chciał porównać to tak jakbyś miał stanąć na tym drążku, podskoczyć na pół metra i z impetem uderzyć w niego nogami - takie obciążenia musi przyjąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GoodLikE: używałeś kiedyś kotwy chemicznej? Wiercisz otwor jak szpilka +2mm zapasu a na rozporowa wiercisz pasownie i niby jak chcesz jedno z drugim użyć? Jak do pasownego otworu #!$%@? chemii to nie wbijesz kotwy rozporowej. Po co takie bzdury opowiadać.
@Leel00: @Voyo: Wielkie dzięki Panowie, szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że takie kotwy w ogóle istnieją.

Ogarniacie może, czy jest szansa dostać taką kotwę w jakimś markecie? Chciałem dzisiaj się już za to zabrać, bo tak z allegro to na pół przyszłego tygodnia dopiero coś przyjdzie