Wpis z mikrobloga

Dla mnie te dane są absurdalne, jakim cudem Ukraina rozwaliła 3k czołgów i 6k bwp? Sami nie mieli pewnie 10% z tego na początku wojny, zachód też im przekazał jakieś tam 300 czy ileś czołgów i to jeszcze z epoki Gierka, także wydaje się trochę nieprawdopodobne.


@CzaryMarek: ale wiekszosc sprzetu to stary zlom do rownania miast z ziemia, ruskie maja jakies 15k czolgow, wiem ze dla was taka ilosc jest nie
@Pawel993: Jeżeli nie odbije to pół biedy, ale przy takiej skali pomocy, gdzie my mówimy, że 50 bwp niemieckich 40 bwp amerykańskich i jeszcze trochę francuskich bwp vs rosyjskie 500 000 kolejnych chłopów zmobilizowanych, to jakim cudem oni mają się obronić?
Imho Putin nie będzie bronił tych terytoriów, tylko idzie po całą Ukrainę i pomoc musi być większa, rozszerzona o Abramsy, Leopardy i może wtedy uda się obronić.
Dla mnie te dane są absurdalne, jakim cudem Ukraina rozwaliła 3k czołgów i 6k bwp?


@CzaryMarek: Ukraińcy raportują mocno "ku pokrzepieniu serc", faktycznie potwierdzonych zniszczeń i przejęć rosyjkich czółgów mamy około 1600 wg. analiz Oryx. Część rzekomych trafień nigdy nie została potwierdzona, część to były tylko uszkodzenia, czołgi mogły zostać jedynie obezwładnione ale zostały/zostaną naprawione i wrócą na front. 1600czołgów to nadal imponująca liczba żeby nie było, ale ruskim jeszcze sporo
@CzaryMarek: Jedna rakieta i po czołgu, a w ludziach ruscy mają straty ponad 3x- ponieważ te 110k to są polegli bezpośrednio na polu walki- nie liczeni są zmarli ranni i inwalidzi wojenni- rannych jest ponad 600k- ciekawe ilu zdechło lub będą niepełnosprawnymi do końca życia. Ruscy się wykrwawią- zostaną stare dziady i same kobiety- ciekawe kto tam będzie pracować.
@CzaryMarek: Ale co da Rosji wysłanie 500 000 nieprzeszkolonych ludzi kierowanych przez idiotów. To będzie tylko mięso armatnie wysłane na rzeź, że aż Ukrom będzie szkoda nawet granatów i naboi na ich unicestwienie.
To nie średniowiecze czy 2 WŚ gdzie ilość się liczyła bardziej od jakości. Ruscy są dobrzy tylko do niszczenia miast i mordowania cywilów.
@Nowystaryziel: Nie róbmy ze strzelania z karabinu fizyki kwantowej, naprawdę każdy może się tego nauczyć i w miarę ogarniać, nie mówię, że będzie to wartość bojowa taka sama jak jakiegoś Navy Seals'a, czy innego gromowca, ale będzie stanowić jakąś wartość bojową.