Wpis z mikrobloga

Właśnie wymieniłem własnoręcznie w starym Dell Latitude E7450:
-wentylator (nowy, oryginalny 90,00 zł)
-radiator (nowy, oryginalny 40,00 zł)
-pastę termoprzewodzącą do procesora (Arctic MX-4)

Stary wentylator, a raczej dźwięki jakie wydawał nadawały się do torturowania ludzi.
Teraz przystawiając ucho do wyjścia ciepłego powietrza przy samym wentylatorze, nic nie słyszę, żeby nie napisać że słyszę ciszę.

Żałuję że nie zmierzyłem temperatury przed i po wymianie - głupi ja...

Rozkręcanie laptopa opierałem na tym filmiku.
https://www.youtube.com/watch?v=3iNruMWGelQ

Pastę termoprzewodzącą nałożyłem tak jak na zdjęciu, w miejsce zaznaczone czarnym kółkiem,
pierwotnie była nałożona również w miejscu które zaznaczyłem czarnym krzyżykiem.
Czytałem na zagranicznych forach, żeby nie nakładać pasty w miejscu które zaznaczyłem czarnym krzyżykiem.
Przez wadliwą konstrukcję, gdy daje się tam pastę, to ta zamiast odprowadzać ciepło, to doprowadza ciepło...
Też radiator który kupiłem ma wadę produkcyjną (taki sam miałem od nowości). Wadę zaznaczyłem czerwonym kółkiem i powyżej wkleiłem zdjęcie radiatora bez wady.

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem o tej wadzie, kupiłbym inny radiator...

Pierwszy raz robiłem taki zabieg - wymiana chłodzenia razem z wymianą pasty termoprzewodzącej.
Wcześniej jedynie wymieniłem pamięć ram na maks jaki obsługuje laptop: DDR3 2x 8GB

Laptop ma około 6 lat. Jak był nowy kosztował około 6 000 zł,
ja kupiłem go 3 lata temu jako 3 letniego polesingowego za 2400,00 zł (w cenie nowy dysk SSD) + dokupiłem 2 kości pamięci ram za ok. 200,00 zł.
Od 3 lat działa na tym samym systemie Windows, pasuje mu kiedyś postawić nowy system...

Nie wszystko poszło tak jak powinno:
-jedna śrubka mi została, nie wiem skąd :D
-jedna śrubka mi została bo gwint wypadł - wiem skąd.
-jeden plastikowy docisk taśmy mi wypadł w trakcie skręcania laptopa, nie wiem skąd...

Laptop nie chciał się włączyć, wyłączyłem RAID MODE i zmieniłem bootowanie dysku i ruszył.

#chwalesie #laptop #laptopy #serwislaptopow #dell
Pobierz Normalnyczylidlawi3luinny - Właśnie wymieniłem własnoręcznie w starym Dell Latitude E...
źródło: comment_1673036111O4hrCZnEvCfHnHcimarDPN.jpg
  • 5
@Sl_w_k_1:
Zaznaczam, że nie znam się na komputerach...

Jestem bardziej niż zadowolony z tego laptopa. To mój pierwszy Dell z serii Latitude
Używam go głównie jako komputer biurkowy, wpinam go do stacji dokującej na biurku.
Do stacji mam podpiętą klawiaturę, monitor, głośniki, drukarkę, zewnętrzne dyski HDD, internet po kablu.
Jak używam go poza domem, to bateria długo trzyma, dla mnie jest fajny bo mały i lekki.

Jednak wydaje mi się, że