Wpis z mikrobloga

kto normalny spusci ceny przy tak po... inflacji? Mowie o tych z drugiej reki. Jeszcze pajace 90% pchaja przez biura (do 2+2% obie strony na tym traca, na tym 5 kole u wozu zwanym agentem). Chcesz taniej kup kamienice do remontu, nadal to lepsze niz wielka plyta.
@marsjanin2012 ostatnio jak szukałem większość mieszkań w kamienicach miała albo jakieś cyrki z kuchniami bez okien, spiżarniami większymi od kuchni, pokoi przechodnich :)

Naprawdę jak patrzę na rozkłady tych kamienic to lepiej wyglądają te mieszkania z PRLu z rozkładami.

Już nie wspominam o tym że sporo z tych obecnie wystawionych dalej jest ogrzewana na jakiś opał xd
@Darth_Gohan wszystko kwestia ceny, za to drzwi nie są 70cm a sufit nie jest na 2,5m? Ktoś tu wrzucił z 2 tyg temu linki do tanich mieszkań w kamienicy i nie było takich wad. Jeśli jest gaz to robisz swoje ogrzewanie w standardzie 2023 a nie Junkers w łazience. Czynsz w Wielkiej płycie to kosmos płacisz na prezesa itd. rodzina ma sto m2 w bloku lata 95 lub coś takiego. Ponad tysiąc
@marsjanin2012 wiadomo kamienice mają swoje plusy. Można zrobić antresole masz szersze wejście. Gorzej jak masz do wstawienia takie niestandardowe drzwi i zapłacić musisz jak za zboże :)

Co do robienia ogrzewania w innym standardzie. Jasne że można robić tylko ja pisze ze masz czasami jeszcze w tym mieście kamienice bez podłączenia do gazu przecież i pala węglem.

Co do czynszu. Też głośne to zależy. Jak cię czeka remont kamienicy z zewnątrz zgodnie
@Darth_Gohan: no takich drzwi w obi nie kupisz ;-) https://www.wykop.pl/wpis/69483897/duze-mieszkania-powyzej-100m2-tanieja-we-wroclaw-w/ tu masz 3 tyg temu dyskusje, da sie za ciut ponad 7,3/m2 kupic. Jedno z tych mieszkan co linkowali mialo wlasnie #!$%@? drzwi z obi. Sam zobacz, #!$%@? jak to zalosnie wyglada przy tej kubaturze mieszkania ale polactwo umie w remont. Drugie mialo oryginalne drzwi pewnie do dopieszczenia co tez darmo nie bedzie. I kazde z tych mieszkan dalo sie odszukac
@marsjanin2012 Dobra, ale stary Ty kiedyś widzizlaes jak w niektórych kamienicach we Wrocławiu wyglądają klatki schodowe? Naprawde to, że kamienice są tańsze od jakiś innych mieszkań nie bierze się z niczego.

Tobie się podoba to spoko bierz. Ja po prostu uważam że znalezienie mieszkania w kamienicy z dobrym rozkładem, dobrym ogrzewaniem i chociaż średnia klatka schodowa to naprawdę już nie będzie te 7.3 k tylko bliżej 9.

W ofercie prywatnej znajdziesz tez
@Darth_Gohan: ja tylko mowie o tych ogloszeniach co mirki znalazly w linkowanym wpisie, ogladales je? No chyba nie! Ani tragiczny rozklad ani zapuszczone kamienice. Jak obiekt jest remontowany to znaczy ze wspolnota dziala bo pijacy nie przeglosuja remontu i splaty tego co nie? Obie wyremontowane elewacje i klatki schodowe. Wiec odnos sie do przykladowych znalezisk a nie ze kazda kamienica wali szczynami i niemytym ch..m. Jak chcesz marmury i winde to
@marsjanin2012 co znalazl Wiktorek? Jedno jest nieaktualne. Drugie jeszcze jest. Masz 100 metrów, i 20 metrów przedpokoju do tego 12 metrową kuchnia że średnim rozkładem bo masz skos. Masz łazienkę 4.20. To co do kuchni do pchniesz jeszcze pralkę? Dopiero będzie wesoło.

Fakt rozkład nie jest najgorszy, ale pamiętam jak znajoma w tej okolicy mieszkała i miala być ciche i spokojne podwórko. Skończyło się na darciu mordy co chwila przsz żuli bo
@Darth_Gohan: przedpokoje zwykle zajmuja iles tam miesjca co zrobic, wiktorek_pl podal dwa linki a ja znalazlem to samo co on ale bezposrednio i linkowalem tez, nieaktywne jest to jego ale moj link dziala! Tak wlasnie szukacie ze oba mieszkania byly do znalazenia z kontaktem do wlasciciela a nie pijawki na 4% (2+2). Sami kreca na siebie bata. A ja przeszedlem sie kieds po Wojszyckim sloikowie by zobaczyc jakie to marne osiedla
@marsjanin2012 No zajmują, tyle ale nie muszą 1/5 mieszkania jak tam :)

Stary chcesz mieszkać w kamienicy to mieszkaj. Nie masz windy, masz wyższe sufity Twoja sprawa. Natomiast nie wiem czemu twierdzisz że dla każdego to takie super rozwiązanie.

Nie wiem ja chciałbym mieć np. większą łazienkę.

Tak masz rację nigdy nie masz pewności kto będzie obok, ale nazywanie podwórek w okolicach Reja spokojnymi to trochę przegięcie :)

Powiedz mi co fajniejszego
@Darth_Gohan: ja nie chce mieszkac w kamienicy ale jak ktos szuka duzo m2 w centrum i nie ma miliona monet to nie jest to zle rozwiazanie. Chciales duze mieszkanie o w miare sensownym (bez definicji) to ci wyslalem ze cos tam widzialem i od tego sie zaczelo. Masa ludzi mieszka wlasnie w kamienicach! Duze pokoje z niskim sufitem niestety nie wygladaja dobrze ale na szczescie duzych pokojow w budownictwie obecnym nie
@marsjanin2012 Nie mówię o dwóch łazienkach. Po prostu 4 metrową łazienka jest mała i i po wstawieniu pralki robi się mikroskopijna.

Ja tylko stwierdziłem, że znajdź mi z dobrym rozkładem. To co wysłałeś i o którym mówimy. Ma o dobre 6 metrów za duży przedpokój. Dziwnie wycięta kuchnie i do tego mikroskopijna łazienkę.

O okolicy nie wspominam, że to nie jest coś super wcale.

Żadne miejsce nie jest bezpieczne. W kamienicach też